Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 671632

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Października 2017
Imieniny obchodzą
Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 76 dni.
Zodiak: Waga

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Gwardii Ludowej 6b

64-400 Międzychód

Kiermasz GWIAZDKA 2015

Przez cały tydzień w naszej szkole trwa  sprzedaż ozdób świątecznych.  Zapraszamy

Więcej…

Wigilia dla rodziców

Więcej…

Gwiazdor w szpitalu

Uczniowie ze szkoły podstawowej przygotowały śliczne ozdoby świąteczne do szpitala.

Wizyta w Fabryce Bombek Choinkowych

Dnia 2 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek św. Mikołaja znajdującej się w Gnieźnie. Mieli możliwość obserwowania etapów powstawania bombek o różnych kształtach. Wielką atrakcję stanowiły warsztaty podczas których samodzielnie ozdabiali, malowali bombki. Kolejnym etapem wycieczki był Klub Zabaw Fantazja. Zmęczeni i głodni udaliśmy się do McDonalda po czym wróciliśmy do domu.

Więcej…

Dyskoteka andrzejkowa 2015

W dniu 24 listopada dla uczniów szkoły gimnazjalnej i zawodowej odbyła się dyskotek andrzejkowa oraz po raz drugi w historii Ośrodka wybory miss i mistera. Jury oceniające kandydatów do zaszczytnego tytułu brało pod uwagę następujące kryteria: prezencje, sposób zaprezentowania swojego talentu, umiejętność i pomysłowość w udzialaniu odpowiedzi na pytania zadawane przez komisje. Po burzliwych naradach tytuł Miss Szkoły otrzymała Karolina Spaeth, zaś Misterem Szkoły został Sebastian Wojtaszak. Po zakończeniu wyborów rozpoczęła się dla wszystkich obecnych dyskoteka andrzejkowa połączona z konkursami oraz wróżbami.

Więcej…

„Flamaster w Operze”

Miniony tydzień przyniósł uczniom Ośrodka wiele kulturalnych wrażeń: spotkanie z książką, Mikołajkowy koncert Majki Jeżowskiej a na zakończenie…
4 grudnia, w piątkowe popołudnie dziewczynki z grupy tanecznej „Flamaster” wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej nr 1, uczestniczyły w wycieczce do Teatru Wielkiego w Poznaniu. W odświętnych strojach, wyśmienitych nastrojach, w ogromnej sali poznańskiej Opery oglądałyśmy przedstawienie baletowe pt. „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, czyli opowieść wigilijną w czterech obrazach.

Więcej…

Spotkanie mikołajkowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

3 grudnia 2015 r. Ten wyjątkowy czas wychowankowie Ośrodka rozpoczęli spotkaniem mikołajkowym przy książce, związanym z programem „Nasza szkoła czyta dzieciom”. W piękną opowieść zabrał słuchaczy wyjątkowy gość - ksiądz proboszcz Tomasz Górny, czytając „Legendę o Mikołaju”. O dobrych uczynkach małego Mikołaja opowiadali także uczniowie, którzy zapoznali się z jego historią. Jego skromność, wrażliwość na potrzeby innych i chęć niesienia pomocy nie tylko ludziom ale i zwierzętom poruszyła wszystkich.

Więcej…

Spotkanie z kulturą Gruzji

„Gruzja sercem widziana” pod takim tytułem odbyło się spotkanie z p. Bartkiem Orłem, który zabrał nas w podróż po Gruzji.  Wspaniałe zdjęcia z tego kraju , bogata historia, mili i otwarci ludzie oraz kuchnia gruzińska  zachęcają do podróży.  Gościliśmy w naszej szkole także dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr1 w Międzychodzie.

Po prezentacji mogliśmy własnoręcznie wykonać gruzińskie pierożki zwane Chinkali (gruz. cხინკალი) – pierogi o charakterystycznym kształcie „sakiewek”, z pogrubieniem na szczycie, którego zwykle się nie jada. Faszeruje się je sosem-rosołem oraz wieprzowym lub wołowym mięsem.  Spotkanie zakończyło się degustacją Chinkali oraz tańcami.

Dziękujemy.

Więcej…

Światowy Dzień Walki z AIDS 2015

W tym roku uczciliśmy 1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS w inny sposób niż zwykle. Młodzież z Gimnazjum i Szkoły Zawodowej nagrała film o tematyce AIDS.

Powiatowy konkurs baśnie, bajki, bajeczki

Dnia 23.11.2015 r. komisja w składzie:  p. Renata Kachel-Pieczonk,  p. Marta Hładka,  p. Justyna Brzezińska  zmierzyła się z trudnym zadaniem wyłonienia zwycięskich prac w powiatowym konkursie plastycznym biblioteki  i świetlicy SP2 w Międzychodzie pt. „Bajki, baśnie i bajeczki”.
W konkursie wzięło udział 140 prac uczniów, w tym 121 prac uczniów klas I-III i 19 prac uczniów  klas IV-VI . Do konkursu przystąpiły szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzychodzie – 5 prac, Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzychodzie – 45 prac, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzychodzie – 5 prac, Zespół Szkół w Kamionnie – 20 prac, Zespół Szkół w Kwilczu – 3 prace  i Szkoła Podstawowa w Sierakowie – 59 prac.
Wśród zwycięzców są też uczniowie z naszej szkoły:
Klasy IV-VI
1 miejsce – Maciej Napierała kl. VI "Jaś i Małgosia"
2 miejsce – Max Kuster kl. V „Brzydkie kaczątko”
3 miejsce – Zuzanna Pucek kl. VI „Królewna na ziarnku grochu”
W konkursie brali również udział:
Ahmed Subhani – klasa VI „ Czerwony Kapturek
Adam Szymczak klasa VI – Ołowiany Żolnierzyk
Adrian Kintop – klasaVI – Złota Rybka
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy.SKO - wycieczka do banku

17 listopada odbyła się wycieczka do banku. Zarówno uczniowie  szkoły podstawowej jak i gimnazjum mogli posłuchać historii o SKO. Dowiedzieli się również, że oszczędzanie nie jest wcale takie łatwe. Największym zaskoczeniem i ogromną niespodzianką było spotkanie z Żyrafką Lokatką, która cierpliwie pozowała do zdjęć i częstowała uczniów słodkościami. Wszyscy uczniowie otrzymali gadżety promujące SKO, za które bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

opiekunki SKO

Więcej…

Mistrz TABLICZKI MNOŻENIA

Po ciężkich zmaganiach z tabliczką mnożenia, tytuł MISTRZA przypadł w tym roku ŁUKASZOWI ORLIKOWI!!!!!!!!!!!!!!!!gratulujemy!!!!!

Drugie spotkanie z muzyczną opowieścią.

Dnia 18 listopada dzieci z klasy II, III i IV brały udział w spotkaniu z muzykami z Filharmonii Zielonogórskiej, które odbyło się w Przedszkolu im. Miłośników Przyrody w Międzychodzie.
W przedstawieniu pt.” Podwodny świat” zaprezentowały się instrumenty muzyczne tuba i harfa.
Dzieci poznały ich budowę oraz brzmienie.

Dziękujemy za zaproszenie.

Edukacja przez ruch

Edukacja przez ruch -   to pedagogiczny system kształcenia i terapii przeznaczony przede wszystkim do pracy z dziećmi w przedszkolu i na poziomie edukacji początkowej. System EPR jest zbiorem technik i metod kształcenia wyprowadzonych z ruchu swobodnego lub rytmicznego. Wszystkie metody i techniki wiążą  ze  sobą wewnętrzne zasady dydaktyczne systemu EPR, który jako całość tworzy metodę całościowego, a więc holistycznego rozwoju dziecka. Podstawy systemu przedstawia prezentacja.

Więcej…

Lech Poznań kontra Górnik Łęczna

08.11.2015r. w niedzielę o 12:30 wyruszyliśmy piętnastoosobową grupą wyruszyliśmy, aby obejrzeć mecz Lech Poznań kontra Górnik Łęczna. Autobus dzieliliśmy z Zespołem Szkół z Łowynia. Piękna pogoda, dobry nastrój już były. Po dotarciu na stadion zakupiliśmy jeszcze szaliki i ruszyliśmy na wyznaczone miejsca, a miejsca jak wymarzył Łukasz - mieliśmy w pierwszym rzędzie.

Teraz brakowało tylko dobrego widowiska i zwycięstwa Lecha. No i wszystko dostaliśmy: pierwszorzędny mecz, wygrana Lecha 3:1, pożywna kolacja w wiadomym miejscu {#emotions_dlg.smile} i spokojna podróż do domu.

Chłopaki już chcą na następny mecz…….

Wystawa Elżbiety Juszczak w Muzeum

11 listopada  o godzinie 18.00 w muzeum w Międzychodzie odbył się wernisaż prac plastycznych pani Elżbiety Juszczak, osoby niepełnosprawnej, niezwykle skromnej i wrażliwej. Z zaproszenia na wystawę skorzystali nasi uczniowie: Rysiu Kachel, Dominika Kociemba, Sebastian Piotrowski i Patryk Sieroń. Tytuł wystawy nawiązywał do obchodów Narodowego Święta Niepodległości i przedstawiał prace z cyklu „Legendarni przedchrześcijańscy i wczesnochrześcijańscy bohaterowie polskiej historii w mieście z pompą”.   Pani Elżbieta tworzy pod kierunkiem poznańskiej artystki Tamary Urszuli Nagrody- Zielińskiej. Metoda rysowania, którą posługuje się polega na wypełnianiu kartki cienką kreską, która tworzy sieciową strukturę. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem podziwiali wystawę. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i wpisaliśmy się do księgi gości.

Strona 9 z 28

You are here