Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 939278

Dzisiaj jest: Środa
23 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon

Do końca roku zostało 223 dni.
Zodiak: Bliźnięta

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Wystawa z muzeum

Chętni uczniowie brali udział 15 marca w wernisażu wystawy czasowej Antoniego Ruta, znanego poznańskiego artysty fotografika w  muzeum regionalnym w Międzychodzie. Mieliśmy możność zapoznać się nie tylko z wystawą prac fotograficznych, ale oglądaliśmy  krótki seans specjalnie wybranych diaporam, który poprowadził autor.  Wystawa i seans bardzo nas zaciekawiły.

Warsztaty z linorytu

Klasa VI i V brała udział w warsztatach graficznych z linorytu, które odbyły się w siedzibie Koła Plastyków Międzychodzkich. Pokazową lekcję poprowadził międzychodzki artysta pan Jerzy Gackowski. Linoryt- jest techniką, w której wzór wycina się w kawałku linoleum. Na powierzchnię linoleum nanosi się rysunek, a później wycina za pomocą różnego rodzaju dłutek.  Dzieci miały możliwość spróbowania sił tworząc własne wielkanocne grafiki...

Więcej…

Dzień Mężczyzny 2016

Dzisiaj Dzień Faceta. Nasze panie przygotowały niespodziankę : tańce, śpiew i pokaz slajdów o tym "Jak byliście młodsi to byliście słodsi". Na koniec nasi panowie otrzymali prezenty niespodzianki.

Więcej…

Apel z okazji Dnia Kobiet 2016

Dzień Kobiet- p. Paweł, p. Maciej, p. Rysiu z Szymonem, Rysiem, Januszem przygotowali wspaniały apel. Nasze panie i dziewczyny obdarowaliśmy kwiatami i słodkimi pokusami.

Więcej…

Konkurs recytatorski - marzec 2016

04.03.2016 r. w szkole podstawowej odbył się konkurs recytatorski. W tym roku uczniowie recytowali piękne wiersze Juliana Tuwima.

Więcej…

Doradztwo zawodowe

W środę 24 lutego młodzież gimnazjum brała udział w lekcji, którą poprowadziła pani Eliza Zielińska - doradca zawodowy przy Młodzieżowym Centrum Kariery. Uczniowie oglądali film o wyborze zawodów i uczestniczyli w dyskusji na temat pracy. Celem spotkania było nakierowanie uczniów na świadomy wybór dotyczący dalszej edukacji i kształcenia zawodowego oraz wzbudzanie postaw aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Warsztaty decoupage

Warsztaty decoupage. Niedługo święta wielkanocne,więc nadszedł czas przygotowywania świątecznych dekoracji. Na zajęciach poznajemy technikę decoupagu i wykonujemy piękne pisanki. Nasze prace zostaną wysłane na konkurs plastyczny pt. "Pisanki, kraszanki, jajka malowane" organizowany przez SOSzW w Zbąszyniu.

Czytamy dzieciom - ŚDS

Za nami kolejne spotkanie w ramach programu „Nasza szkoła czyta dzieciom”. Dzis gościliśmy domowników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzychodzie, którzy zaprezentowali wyreżyserowany przez siebie film pt.„Złota kaczka”. Po krótkiej dyskusji na temat realizacji filmu, młodsi uczniowie wysłuchali wiersza Jana Brzechwy pt. „ Kaczka dziwaczka”, który przeczytała dziś ulubiona pielęgniarka wszystkich dzieci p. Jolanta. W ostatniej części spotkania wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych, w których wykorzystaliśmy elementy metody p. Doroty Dziamskiej- Edukacja przez ruch.  Zadaniem uczestników było rytmiczne kreślenie kolorowych piórek przy dźwiękach muzyki. Efektem końcowym były piękne kaczki oraz wspólny taniec radości.

Więcej…

Polskie ptaki

Dnia 29 lutego 2016r w naszej szkole gościła p.Agnieszka Doberschueltz, która  przybliżyła nam zwyczaje, różnorodność  i wielość ptactwa występującego na terenie Polski. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia rożnych piór a p. Agnieszka opowiadała o ich roli u ptaków. Próbowaliśmy także odgadnąć nazwy ptaków po odgłosach, które wydają. Było to zadanie dość trudne. Otrzymaliśmy plakaty oraz pakiet edukacyjny, szablony do prac manualnych utrwalających zdobyte wiadomości.

Konkurs plastyczny - Najpiękniejsza Pisanka

W dniu 16 lutego 2016r dla wszystkich chętnych Wychowanków Orśodka odbył się konkurs plastyczny „Najpiękniejsza pisanka”. Wśród wszystkich pracujących w pocie czoła uczniów zostały wyróżnione trzy osoby:

I  miejsce – Miłosz Andrzejczak klasa II gimnazjum
II miejsce – Kamil Batura klasa IV
III miejsce – Adrian Kintopp klasa VI

Serdeczne gratulacje dla Zwycięzców! Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w ozdabianie pisanek.

Dzień Logicznego Myślenia - luty 2016

W dniu 15 lutego 2016 r.  dla uczniów Ośrodka odbył się Dzień Logicznego Myślenia. Wychowankowie podzielenie na grupy brali udział w zabawach rozwijających ich myślenie, spostrzeganie,  koordynacje ruchowo-wzrokową a także umiejętność współdziałania w zespole. Najlepsza drużyna zdobyła słodką niespodziankę.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

Więcej…

Dyskoteka walentynkowo-ostakowa

W dniu 9 lutego 2016r dla  starszych uczniów Ośrodka odbyła dyskoteka walentynkowo-ostakowa. Wśród pląsów i raości na młodzież czekały niespodzianki:została rozdane poczta walentynkowa, przeprowadzona loteria fantowa, wychowankowie wzięli udział w konkursach a także wybrana została Romantyczna Para . Zaszczytny tytuł zdobyła Dominika Kociemba oraz Dawid Rembacz.  Z kolei tytuł Najżyczliwszego Ucznia i Uczennicy zdobyła Dominika Kociemba oraz Sebastian Piotrowski.Wszystkim biorącym udział dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz zapraszamy w przyszłym roku.

SU Gimnazjum i Szkoły Zawodowej

Więcej…

„W Krainie Pani Muzyki”- spotkanie z muzyką

To już piąte spotkanie z muzycznymi inspiracjami przygotowane dla dzieci przez Zielonogórskich Filharmoników. Tym razem odwiedzili nas kowboje z „Dzikiego Zachodu” oraz piękna Mary, która zachwycała tańcem. W Przedszkolu im. Miłośników Przyrody w Międzychodzie dzieci z klas I –II –III i IV usłyszeli najpopularniejsze melodie Dzikiego Zachodu. Muzyka zabrzmiała z wielu instrumentów, takich jak gitara, trąbka, skrzypce, perkusja i banjo.

Dziękujemy za zaproszenie.

Więcej…

Warsztaty z garncarstwa

10 lutego uczniowie z klasy VI, I, II i III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach garncarstwa w Stowarzyszeniu Międzychodzkich Plastyków. Mogliśmy próbować swoich sił tworząc naczynia z gliny na kole garncarskim. Zajęcia bardzo nam się podobały. Bardzo dziękujemy pani Grażynie Nowak za pokaz umiejętności.

Więcej…

WYCIECZKA DO LASU

„ Zimowe dokarmianie zwierząt”

Dnia  8 lutego 2016r. uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkola wybrali się do Szkółki Leśnej w Mokrzcu. Na miejscu przywitała nas p. M. Winkler-Jankowiak. Wspólnie udaliśmy się do miejsca żerowania dzików, którym pozostawiliśmy przyniesiony pokarm- marchew, kapustę, jabłka, suchy chleb. Następnie odbyły się zabawy w zwierzęta zapadające w sen zimowy. Dużą atrakcją było zbieranie szyszek i ułożenie z nich postaci dzika. Pani Jankowiak przeprowadziła konkurencję dotyczącą rozpoznawania zwierząt po ich tropach. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia. Spotkanie zakończyliśmy wspólna zabawą „ Stary niedźwiedź mocno śpi”. Tym razem podczas pobytu towarzyszył nam rudy kot, którego uczniowie nazwali „Garfild’. Zmęczeni ale zadowoleni powróciliśmy do szkoły.

Nad przebiegiem wycieczki czuwała organizator A. Krzyżańska-Stańko

Więcej…

BALIK KARNAWAŁOWY przedszkolaków i szkoły podstawowej

Dnia 4  lutego 2016r. odbył się balik karnawałowy. Organizatorzy zadbali o miłą atmosferę oraz szereg zabaw. Uczniowie oprócz  zabawy tanecznej mieli możliwość uczestniczenia w różnych konkurencjach. Uczniowie spisali się na medal przebierając się w rozmaite stroje. Oczywiście był wybór na Króla i Królową Balu.    Tym razem nominacje przyznano w kategorii starszych oraz młodszych dzieci.

W tym samym czasie p. K. Wittchen  i p. D Wiśniewska w ramach „DNIA  GOFRA „ z powodzeniem prowadziły ich sprzedaż - za symboliczną opłatą.

Nad przebiegiem baliku czuwał p. M. Matuszak i p. A. Krzyżańska-Stańko

Więcej…

Strona 9 z 30

You are here