Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1120309

Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Do końca roku zostało 15 dni.
Zodiak: Strzelec

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

"Jubileusz Chrztu Polski 966 - 2016"

Dnia 18 kwietnia o godzinie 18.00 w Art Cafe przy Centrum Animacji Kultury odbyło się Uroczyste Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Jubileusz Chrztu Polski 966 - 2016"...

Więcej…

"Najpiękniejsze palmy, pisanki i baranki"

8 kwietnia byliśmy w muzeum  regionalnym w Międzychodzie na uroczystym wręczeniu nagród w konkursie plastycznym  "Najpiękniejsze palmy, pisanki i baranki" Otrzymaliśmy wspaniałe dyplomy i nagrody. Lista laureatów i uczestników konkursu była bardzo długa.  Uczestniczyło bowiem wiele szkół i przedszkoli z powiatu międzychodzkiego. Każdy z nas czuł się wyróżniony, ponieważ wszystkie prace zaprezentowano na wystawie, którą można było zwiedzać. Byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy brać udział w wielkanocnym konkursie. Dziękujemy muzeum za zorganizowanie konkursu i miłe przyjęcie nas podczas gali.

14 kwietnia - DZIEŃ CZEKOLADY

14 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. To jeden z najpiękniejszych dni w roku.
Czekolada ma właściwości relaksujące, uspokajające, ale jest również doskonałym źródłem energii. Zawiera witaminy: A, B1, B2, B3, E i PP oraz...

Więcej…

Światowy Dzień Zdrowia - CUKRZYCA

Światowy Dzień Zdrowia
7 kwietnia 2016
?CUKRZYCA?

W tym roku obchody Światowego Dnia Zdrowia  obejmowały działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy: poszerzaniu wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby,  a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. W związku z tym  wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu poświęconym tej tematyce. Podstawowe wiadomości o cukrzycy przybliżyła nam pielęgniarka szkolna. Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny propagowany przez Ministerstwo Zdrowia. Na podstawie informacji uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązali quiz. Wszyscy otrzymali broszury, ulotki informacyjne. W klasach gimnazjalnych oraz w szkole zawodowej przeprowadziłam lekcje poszerzające wiedze o cukrzycy. Dnia 7 kwietnia wszyscy nauczyciele otrzymali ulotkę ?10 zasad postępowania z dzieckiem chorym na cukrzycę w szkole?. Zainteresowanym uczniom przygotowałam i rozdałam przykładowe jadłospisy cukrzyka.

A.Krzyżańska-Stańko

Dzień Wiosny 2016

Dnia 21 marca 2016r powitaliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy uczniowie ośrodka zebrali się w stołówce szkolnej. Tam odpowiadali na pytania , zagadki tematyczne, rozwiązywali  krzyżówki, zagadki graficzne oraz wykonali prace plastyczne. Następnie udali się na boisko szkolne gdzie z hukiem  pożegnali ?Marzannę? .W przygotowanym ognisku  uczniowie upiekli kiełbaski.

Nad przygotowaniem imprezy czuwali opiekunowie SU.

 

Więcej…

Akcja ?Sadzenie Lasu?

Dnia 15 marca 2016r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji ?Sadzenie lasów?. Pod przewodnictwem p. M. Jankowiak-Winkler udaliśmy się na wskazane miejsce sadzenia młodych drzew liściastych-dębu. Na miejscu czekał na nas leśniczy obszaru Kolno. Przybliżył uczniom cel obsadzania nowych obszarów młodymi drzewami. W sposób praktyczny zaprezentował kolejność wykonywanych działań. Uczniowie wraz z opiekunem wzięli się do pracy. Wspólnie zasadziliśmy ok.400 sadzonek młodych dębów. Aura nam dopisywała, chociaż nie było zbyt ciepło uczniowie rozgrzali się ciepłą herbatą oraz posilili drożdżówkami przygotowanymi przez nadleśnictwo.

Nad przebiegiem akcji czuwała p. A. Krzyżańska-Stańko

Więcej…

Dzień świadomości autyzmu w SOSzW

Więcej…

POZNAJEMY SWÓJ KRAJ UCZĄC SIĘ I BAWIĄC

VIII integracja uczniów szkół powiatu międzychodzkiego z naszą młodzieżą

Kolejne spotkanie za nami. Cóż to były za emocje?? {#emotions_dlg.laughing} ! ...

Więcej…

WYCIECZKA DO SZCZECINA

W dniu 22 marca  uczniowie z naszej szkoły wraz  z gośćmi  z innych szkół naszego powiatu, wybrali się na jednodniową wycieczkę do Szczecina. Zwiedzaliśmy: Bazylikę Archikatedralną, Filharmonię, Podziemną trasę turystyczną-bunkry. Odbyliśmy rejs statkiem po porcie, a z wieży Bazyliki podziwialiśmy panoramę Szczecina...

 

 

Więcej…

Konkurs plastyczny Kraszanki, pisanki jajka malowane Zbąszyń 2016

Adrian, Aneta, Hania, Damian Szymon i Grzesiu z klasy 3A gimnazjum uczestniczyli 17 marca w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie plastycznym "Kraszanki, pisanki, jajka malowane", która odbyła się w Zbąszyniu. Celem konkursu było kultywowanie zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz integracja uczniów z placówek kształcenia specjalnego...

Więcej…

Wystawa z muzeum

Chętni uczniowie brali udział 15 marca w wernisażu wystawy czasowej Antoniego Ruta, znanego poznańskiego artysty fotografika w  muzeum regionalnym w Międzychodzie. Mieliśmy możność zapoznać się nie tylko z wystawą prac fotograficznych, ale oglądaliśmy  krótki seans specjalnie wybranych diaporam, który poprowadził autor.  Wystawa i seans bardzo nas zaciekawiły.

Warsztaty z linorytu

Klasa VI i V brała udział w warsztatach graficznych z linorytu, które odbyły się w siedzibie Koła Plastyków Międzychodzkich. Pokazową lekcję poprowadził międzychodzki artysta pan Jerzy Gackowski. Linoryt- jest techniką, w której wzór wycina się w kawałku linoleum. Na powierzchnię linoleum nanosi się rysunek, a później wycina za pomocą różnego rodzaju dłutek.  Dzieci miały możliwość spróbowania sił tworząc własne wielkanocne grafiki...

Więcej…

Dzień Mężczyzny 2016

Dzisiaj Dzień Faceta. Nasze panie przygotowały niespodziankę : tańce, śpiew i pokaz slajdów o tym "Jak byliście młodsi to byliście słodsi". Na koniec nasi panowie otrzymali prezenty niespodzianki.

Więcej…

Apel z okazji Dnia Kobiet 2016

Dzień Kobiet- p. Paweł, p. Maciej, p. Rysiu z Szymonem, Rysiem, Januszem przygotowali wspaniały apel. Nasze panie i dziewczyny obdarowaliśmy kwiatami i słodkimi pokusami.

Więcej…

Konkurs recytatorski - marzec 2016

04.03.2016 r. w szkole podstawowej odbył się konkurs recytatorski. W tym roku uczniowie recytowali piękne wiersze Juliana Tuwima.

Więcej…

Doradztwo zawodowe

W środę 24 lutego młodzież gimnazjum brała udział w lekcji, którą poprowadziła pani Eliza Zielińska - doradca zawodowy przy Młodzieżowym Centrum Kariery. Uczniowie oglądali film o wyborze zawodów i uczestniczyli w dyskusji na temat pracy. Celem spotkania było nakierowanie uczniów na świadomy wybór dotyczący dalszej edukacji i kształcenia zawodowego oraz wzbudzanie postaw aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Strona 9 z 30

You are here