Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 642603

Dzisiaj jest: Niedziela
20 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela,
Sieciech, Szwieciech, Świeciech,
Sobiesław

Do końca roku zostało 134 dni.
Zodiak: Lew

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Gwardii Ludowej 6b

64-400 Międzychód

Spotkanie z kulturą Gruzji

„Gruzja sercem widziana” pod takim tytułem odbyło się spotkanie z p. Bartkiem Orłem, który zabrał nas w podróż po Gruzji.  Wspaniałe zdjęcia z tego kraju , bogata historia, mili i otwarci ludzie oraz kuchnia gruzińska  zachęcają do podróży.  Gościliśmy w naszej szkole także dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr1 w Międzychodzie.

Po prezentacji mogliśmy własnoręcznie wykonać gruzińskie pierożki zwane Chinkali (gruz. cხინკალი) – pierogi o charakterystycznym kształcie „sakiewek”, z pogrubieniem na szczycie, którego zwykle się nie jada. Faszeruje się je sosem-rosołem oraz wieprzowym lub wołowym mięsem.  Spotkanie zakończyło się degustacją Chinkali oraz tańcami.

Dziękujemy.

Więcej…

Światowy Dzień Walki z AIDS 2015

W tym roku uczciliśmy 1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS w inny sposób niż zwykle. Młodzież z Gimnazjum i Szkoły Zawodowej nagrała film o tematyce AIDS.

Powiatowy konkurs baśnie, bajki, bajeczki

Dnia 23.11.2015 r. komisja w składzie:  p. Renata Kachel-Pieczonk,  p. Marta Hładka,  p. Justyna Brzezińska  zmierzyła się z trudnym zadaniem wyłonienia zwycięskich prac w powiatowym konkursie plastycznym biblioteki  i świetlicy SP2 w Międzychodzie pt. „Bajki, baśnie i bajeczki”.
W konkursie wzięło udział 140 prac uczniów, w tym 121 prac uczniów klas I-III i 19 prac uczniów  klas IV-VI . Do konkursu przystąpiły szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzychodzie – 5 prac, Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzychodzie – 45 prac, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzychodzie – 5 prac, Zespół Szkół w Kamionnie – 20 prac, Zespół Szkół w Kwilczu – 3 prace  i Szkoła Podstawowa w Sierakowie – 59 prac.
Wśród zwycięzców są też uczniowie z naszej szkoły:
Klasy IV-VI
1 miejsce – Maciej Napierała kl. VI "Jaś i Małgosia"
2 miejsce – Max Kuster kl. V „Brzydkie kaczątko”
3 miejsce – Zuzanna Pucek kl. VI „Królewna na ziarnku grochu”
W konkursie brali również udział:
Ahmed Subhani – klasa VI „ Czerwony Kapturek
Adam Szymczak klasa VI – Ołowiany Żolnierzyk
Adrian Kintop – klasaVI – Złota Rybka
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy.SKO - wycieczka do banku

17 listopada odbyła się wycieczka do banku. Zarówno uczniowie  szkoły podstawowej jak i gimnazjum mogli posłuchać historii o SKO. Dowiedzieli się również, że oszczędzanie nie jest wcale takie łatwe. Największym zaskoczeniem i ogromną niespodzianką było spotkanie z Żyrafką Lokatką, która cierpliwie pozowała do zdjęć i częstowała uczniów słodkościami. Wszyscy uczniowie otrzymali gadżety promujące SKO, za które bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

opiekunki SKO

Więcej…

Mistrz TABLICZKI MNOŻENIA

Po ciężkich zmaganiach z tabliczką mnożenia, tytuł MISTRZA przypadł w tym roku ŁUKASZOWI ORLIKOWI!!!!!!!!!!!!!!!!gratulujemy!!!!!

Drugie spotkanie z muzyczną opowieścią.

Dnia 18 listopada dzieci z klasy II, III i IV brały udział w spotkaniu z muzykami z Filharmonii Zielonogórskiej, które odbyło się w Przedszkolu im. Miłośników Przyrody w Międzychodzie.
W przedstawieniu pt.” Podwodny świat” zaprezentowały się instrumenty muzyczne tuba i harfa.
Dzieci poznały ich budowę oraz brzmienie.

Dziękujemy za zaproszenie.

Edukacja przez ruch

Edukacja przez ruch -   to pedagogiczny system kształcenia i terapii przeznaczony przede wszystkim do pracy z dziećmi w przedszkolu i na poziomie edukacji początkowej. System EPR jest zbiorem technik i metod kształcenia wyprowadzonych z ruchu swobodnego lub rytmicznego. Wszystkie metody i techniki wiążą  ze  sobą wewnętrzne zasady dydaktyczne systemu EPR, który jako całość tworzy metodę całościowego, a więc holistycznego rozwoju dziecka. Podstawy systemu przedstawia prezentacja.

Więcej…

Lech Poznań kontra Górnik Łęczna

08.11.2015r. w niedzielę o 12:30 wyruszyliśmy piętnastoosobową grupą wyruszyliśmy, aby obejrzeć mecz Lech Poznań kontra Górnik Łęczna. Autobus dzieliliśmy z Zespołem Szkół z Łowynia. Piękna pogoda, dobry nastrój już były. Po dotarciu na stadion zakupiliśmy jeszcze szaliki i ruszyliśmy na wyznaczone miejsca, a miejsca jak wymarzył Łukasz - mieliśmy w pierwszym rzędzie.

Teraz brakowało tylko dobrego widowiska i zwycięstwa Lecha. No i wszystko dostaliśmy: pierwszorzędny mecz, wygrana Lecha 3:1, pożywna kolacja w wiadomym miejscu {#emotions_dlg.smile} i spokojna podróż do domu.

Chłopaki już chcą na następny mecz…….

Wystawa Elżbiety Juszczak w Muzeum

11 listopada  o godzinie 18.00 w muzeum w Międzychodzie odbył się wernisaż prac plastycznych pani Elżbiety Juszczak, osoby niepełnosprawnej, niezwykle skromnej i wrażliwej. Z zaproszenia na wystawę skorzystali nasi uczniowie: Rysiu Kachel, Dominika Kociemba, Sebastian Piotrowski i Patryk Sieroń. Tytuł wystawy nawiązywał do obchodów Narodowego Święta Niepodległości i przedstawiał prace z cyklu „Legendarni przedchrześcijańscy i wczesnochrześcijańscy bohaterowie polskiej historii w mieście z pompą”.   Pani Elżbieta tworzy pod kierunkiem poznańskiej artystki Tamary Urszuli Nagrody- Zielińskiej. Metoda rysowania, którą posługuje się polega na wypełnianiu kartki cienką kreską, która tworzy sieciową strukturę. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem podziwiali wystawę. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i wpisaliśmy się do księgi gości.

GIMNAZJADA 2015

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasi uczniowie brali udział w szkolnej Gimnazjadzie. W stołówce szkolnej zebrały się klasy gimnazjalne i zawodowe i rywalizowały w konkurencjach historycznych, sportowych, plastycznych, muzycznych związanych ze Świętem Niepodległości.

Więcej…

Lampiony na Święto Niepodległośći

09.11.2015 roku uczniowie SOSzW w Międzychodzie, ich rodzice oraz opiekunowie zebrali się na stanicy nad Wartą, aby uczcić Święto Niepodległości w nietypowy sposób - wypuszczając białe i czerwone lampiony, które utworzą biało - czerwoną flagę. Niestety, mimo zaangażowania dzieci, nie wszystko udało się tak jak powinno. Z powodu niskiej temperatury, a szczególnie wiatru lampiony nie wystartowały jednocześnie i nie wszystkie. Mimo to dzieci były zadowolone, a lampiony, które wzbiły się w powietrze wyglądały rewelacyjnie.

Olimpiada matematyczna 2015

29 pażdziernika w naszej szkole odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna pt."Matematyka na wesoło".

Zagościły u nas drużyny z Lipek Wielkich i Międzyrzecza. W tak kameralnym gronie drużyny zmierzyły się z zadaniami matematycznymi, a dokładnie bawiły się matematyką, która nie jest przecież aż taka zła. Nasza drużyna w składzie: Żaneta Ciepła, Dominika Kociemba, Martyna Gmiąt, oraz Bartek Zachwieja zajęła w tych zmaganiach II miejsce. Gratulujemy!!!!

A drużynom z Lipek i Międzyrzecza oraz ich opiekunkom serdecznie dziękujemy za przybycie!!!

Więcej…

Talenty rodziców naszych uczniów

22 października gościł w szkole  niezwykle utalentowany tata naszej uczennicy Anety, pan Marek Rybak, który zagrał dla nas na mandolinie. Muzyka, którą zaprezentował była przyjemna do słuchania i tańczenia i  bardzo wszystkim się spodobała. Niektórzy poderwali się nawet do tańca. Dziękujemy panu Markowi za te miłe chwile przy muzyce, które były dla naszych dzieci odprężeniem w czasie nauki.

Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej 2015

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzony był w tym roku w nietypowy sposób. Uczniowie przygotowali dla nauczycieli warsztaty z pokazem mody nauczycielskiej.  Podczas spotkania w stołówce szkolnej nie zabrakło śmiechu i muzyki. Atrakcją przedstawienia był występ pana  Marcina, który poprowadził cześć warsztatową, przebrany za panią Mariolkę...

Więcej…

Strofy Pana Tuwima pędzlem malowane

W piątkowy wieczór 16 października o godzinie 18.00 gościliśmy w Sierakowskim Ośrodku Kultury, gdzie odbyło się uroczyste spotkanie laureatów konkursy plastycznego „Strofy Pana Tuwima pędzlem malowane”. Trójka uczniów z naszej szkoły otrzymała specjalne wyróżnienie. Byli  to Szymon Białasik, Aneta Rybak, Adrian Kłoda, którzy otrzymali nagrody w postaci dyplomów, książek  i  modnych akcesoriów komórkowych.  Na konkurs wysłaliśmy 11 prac: Rysia Kachla, Agnieszki i Hani Kamińskiej, Grzesia Wiesnera, Darii Śledzik, Patrycji Kłody, Damiana Czaplińskiego i Wojtka Ćwikałowskiego.

Więcej…

Wystawa Środowiskowego Domu Samopomocy

We wtorek 13 października w Muzeum Regionalnym w Międzychodzie odbył się wernisaż wystawy pt. „A to Polska właśnie" przygotowanej przez domowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzychodzie. Na wernisaż zostali zaproszeni również nasi uczniowie.  Wystawa bardzo nam się podobała. Dziękujemy za zaproszenie

Strona 9 z 28

You are here