Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 705771

Dzisiaj jest: Środa
13 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Zodiak: Strzelec

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Powiatowy konkurs baśnie, bajki, bajeczki

Dnia 23.11.2015 r. komisja w składzie:  p. Renata Kachel-Pieczonk,  p. Marta Hładka,  p. Justyna Brzezińska  zmierzyła się z trudnym zadaniem wyłonienia zwycięskich prac w powiatowym konkursie plastycznym biblioteki  i świetlicy SP2 w Międzychodzie pt. „Bajki, baśnie i bajeczki”.
W konkursie wzięło udział 140 prac uczniów, w tym 121 prac uczniów klas I-III i 19 prac uczniów  klas IV-VI . Do konkursu przystąpiły szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzychodzie – 5 prac, Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzychodzie – 45 prac, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzychodzie – 5 prac, Zespół Szkół w Kamionnie – 20 prac, Zespół Szkół w Kwilczu – 3 prace  i Szkoła Podstawowa w Sierakowie – 59 prac.
Wśród zwycięzców są też uczniowie z naszej szkoły:
Klasy IV-VI
1 miejsce – Maciej Napierała kl. VI "Jaś i Małgosia"
2 miejsce – Max Kuster kl. V „Brzydkie kaczątko”
3 miejsce – Zuzanna Pucek kl. VI „Królewna na ziarnku grochu”
W konkursie brali również udział:
Ahmed Subhani – klasa VI „ Czerwony Kapturek
Adam Szymczak klasa VI – Ołowiany Żolnierzyk
Adrian Kintop – klasaVI – Złota Rybka
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy.SKO - wycieczka do banku

17 listopada odbyła się wycieczka do banku. Zarówno uczniowie  szkoły podstawowej jak i gimnazjum mogli posłuchać historii o SKO. Dowiedzieli się również, że oszczędzanie nie jest wcale takie łatwe. Największym zaskoczeniem i ogromną niespodzianką było spotkanie z Żyrafką Lokatką, która cierpliwie pozowała do zdjęć i częstowała uczniów słodkościami. Wszyscy uczniowie otrzymali gadżety promujące SKO, za które bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

opiekunki SKO

Więcej…

Mistrz TABLICZKI MNOŻENIA

Po ciężkich zmaganiach z tabliczką mnożenia, tytuł MISTRZA przypadł w tym roku ŁUKASZOWI ORLIKOWI!!!!!!!!!!!!!!!!gratulujemy!!!!!

Drugie spotkanie z muzyczną opowieścią.

Dnia 18 listopada dzieci z klasy II, III i IV brały udział w spotkaniu z muzykami z Filharmonii Zielonogórskiej, które odbyło się w Przedszkolu im. Miłośników Przyrody w Międzychodzie.
W przedstawieniu pt.” Podwodny świat” zaprezentowały się instrumenty muzyczne tuba i harfa.
Dzieci poznały ich budowę oraz brzmienie.

Dziękujemy za zaproszenie.

Edukacja przez ruch

Edukacja przez ruch -   to pedagogiczny system kształcenia i terapii przeznaczony przede wszystkim do pracy z dziećmi w przedszkolu i na poziomie edukacji początkowej. System EPR jest zbiorem technik i metod kształcenia wyprowadzonych z ruchu swobodnego lub rytmicznego. Wszystkie metody i techniki wiążą  ze  sobą wewnętrzne zasady dydaktyczne systemu EPR, który jako całość tworzy metodę całościowego, a więc holistycznego rozwoju dziecka. Podstawy systemu przedstawia prezentacja.

Więcej…

Lech Poznań kontra Górnik Łęczna

08.11.2015r. w niedzielę o 12:30 wyruszyliśmy piętnastoosobową grupą wyruszyliśmy, aby obejrzeć mecz Lech Poznań kontra Górnik Łęczna. Autobus dzieliliśmy z Zespołem Szkół z Łowynia. Piękna pogoda, dobry nastrój już były. Po dotarciu na stadion zakupiliśmy jeszcze szaliki i ruszyliśmy na wyznaczone miejsca, a miejsca jak wymarzył Łukasz - mieliśmy w pierwszym rzędzie.

Teraz brakowało tylko dobrego widowiska i zwycięstwa Lecha. No i wszystko dostaliśmy: pierwszorzędny mecz, wygrana Lecha 3:1, pożywna kolacja w wiadomym miejscu {#emotions_dlg.smile} i spokojna podróż do domu.

Chłopaki już chcą na następny mecz…….

Wystawa Elżbiety Juszczak w Muzeum

11 listopada  o godzinie 18.00 w muzeum w Międzychodzie odbył się wernisaż prac plastycznych pani Elżbiety Juszczak, osoby niepełnosprawnej, niezwykle skromnej i wrażliwej. Z zaproszenia na wystawę skorzystali nasi uczniowie: Rysiu Kachel, Dominika Kociemba, Sebastian Piotrowski i Patryk Sieroń. Tytuł wystawy nawiązywał do obchodów Narodowego Święta Niepodległości i przedstawiał prace z cyklu „Legendarni przedchrześcijańscy i wczesnochrześcijańscy bohaterowie polskiej historii w mieście z pompą”.   Pani Elżbieta tworzy pod kierunkiem poznańskiej artystki Tamary Urszuli Nagrody- Zielińskiej. Metoda rysowania, którą posługuje się polega na wypełnianiu kartki cienką kreską, która tworzy sieciową strukturę. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem podziwiali wystawę. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i wpisaliśmy się do księgi gości.

GIMNAZJADA 2015

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasi uczniowie brali udział w szkolnej Gimnazjadzie. W stołówce szkolnej zebrały się klasy gimnazjalne i zawodowe i rywalizowały w konkurencjach historycznych, sportowych, plastycznych, muzycznych związanych ze Świętem Niepodległości.

Więcej…

Lampiony na Święto Niepodległośći

09.11.2015 roku uczniowie SOSzW w Międzychodzie, ich rodzice oraz opiekunowie zebrali się na stanicy nad Wartą, aby uczcić Święto Niepodległości w nietypowy sposób - wypuszczając białe i czerwone lampiony, które utworzą biało - czerwoną flagę. Niestety, mimo zaangażowania dzieci, nie wszystko udało się tak jak powinno. Z powodu niskiej temperatury, a szczególnie wiatru lampiony nie wystartowały jednocześnie i nie wszystkie. Mimo to dzieci były zadowolone, a lampiony, które wzbiły się w powietrze wyglądały rewelacyjnie.

Olimpiada matematyczna 2015

29 pażdziernika w naszej szkole odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna pt."Matematyka na wesoło".

Zagościły u nas drużyny z Lipek Wielkich i Międzyrzecza. W tak kameralnym gronie drużyny zmierzyły się z zadaniami matematycznymi, a dokładnie bawiły się matematyką, która nie jest przecież aż taka zła. Nasza drużyna w składzie: Żaneta Ciepła, Dominika Kociemba, Martyna Gmiąt, oraz Bartek Zachwieja zajęła w tych zmaganiach II miejsce. Gratulujemy!!!!

A drużynom z Lipek i Międzyrzecza oraz ich opiekunkom serdecznie dziękujemy za przybycie!!!

Więcej…

Talenty rodziców naszych uczniów

22 października gościł w szkole  niezwykle utalentowany tata naszej uczennicy Anety, pan Marek Rybak, który zagrał dla nas na mandolinie. Muzyka, którą zaprezentował była przyjemna do słuchania i tańczenia i  bardzo wszystkim się spodobała. Niektórzy poderwali się nawet do tańca. Dziękujemy panu Markowi za te miłe chwile przy muzyce, które były dla naszych dzieci odprężeniem w czasie nauki.

Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej 2015

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzony był w tym roku w nietypowy sposób. Uczniowie przygotowali dla nauczycieli warsztaty z pokazem mody nauczycielskiej.  Podczas spotkania w stołówce szkolnej nie zabrakło śmiechu i muzyki. Atrakcją przedstawienia był występ pana  Marcina, który poprowadził cześć warsztatową, przebrany za panią Mariolkę...

Więcej…

Strofy Pana Tuwima pędzlem malowane

W piątkowy wieczór 16 października o godzinie 18.00 gościliśmy w Sierakowskim Ośrodku Kultury, gdzie odbyło się uroczyste spotkanie laureatów konkursy plastycznego „Strofy Pana Tuwima pędzlem malowane”. Trójka uczniów z naszej szkoły otrzymała specjalne wyróżnienie. Byli  to Szymon Białasik, Aneta Rybak, Adrian Kłoda, którzy otrzymali nagrody w postaci dyplomów, książek  i  modnych akcesoriów komórkowych.  Na konkurs wysłaliśmy 11 prac: Rysia Kachla, Agnieszki i Hani Kamińskiej, Grzesia Wiesnera, Darii Śledzik, Patrycji Kłody, Damiana Czaplińskiego i Wojtka Ćwikałowskiego.

Więcej…

Wystawa Środowiskowego Domu Samopomocy

We wtorek 13 października w Muzeum Regionalnym w Międzychodzie odbył się wernisaż wystawy pt. „A to Polska właśnie" przygotowanej przez domowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzychodzie. Na wernisaż zostali zaproszeni również nasi uczniowie.  Wystawa bardzo nam się podobała. Dziękujemy za zaproszenie

Wystawa Czarne – Białe

10 października skorzystaliśmy z zaproszenia do muzeum na wernisaż prac pana Wojciecha Cyruliczka, która była dla nas inspiracją do działań plastycznych na zajęciach. Wystawa pana Wojciecha bardzo nam się podobała. Poznaliśmy osobiście samego artystę. Panu Arturowi Paczesnemu , dyrektorowi muzeum dziękujemy za zaproszenie na wystawę

Więcej…

III TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ SPECJALNYCH

7 października 2015 na Orliku przy ul. Langowicza odbył się turniej piłki nożnej szkół specjalnych. Organizatorem Turnieju był nauczyciel wych. fizycznego Marcin Pawłowski, a pomagał mu Rafał Helijasz, który był trenerem drużyny z Międzychodu. Celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej, oraz zacieśnianie więzów sportowych między szkołami specjalnymi. Turniej wygrała szkoła z Gniezna, drugie miejsce zajął zespół z Świebodzina, trzecie z Wrześni a gospodarze bardzo gościnni zarezerwowali sobie 4 lokatę. Najlepszym bramkarzem został gracz z Wrześni-Tomasz Kubczak, najlepszym strzelcem- Damian Szelągowski z Świebodzina, a w kategorii fair-play puchar przypadł drużynie z Gniezna.

Więcej…

Strona 10 z 29

You are here