Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 751659

Dzisiaj jest: Środa
21 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega

Do końca roku zostało 314 dni.
Zodiak: Ryba

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Zagraliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

10 stycznia 2016 r. wzięliśmy udział w 24 Koncercie Finałowym WOŚP. W Hali Widowiskowo – Sportowej nasz Ośrodek reprezentował szkolny zespół taneczny „Flamaster”. Na dużej scenie zatańczyliśmy dwa utwory: w rockandrollowym rytmie „Bo Mikołaj jedzie tu już” oraz karnawałowy taniec pt. „New York, New York”.  Ogromne buziaki i podziękowania dla: Karolinki, Karola, Ani, Anety, Kamila, Ahmeda, Zuzi, Łukasza, Karoliny, Karola oraz ich kochanych Rodziców, którzy ich tam dowieźli i wspierali, a także dla Janusza, który jak zawsze pięknie zaśpiewał optymistyczne piosenki.

Więcej…

Styczniowe spotkanie z muzyczną opowieścią

Dnia 8 stycznia 2016r. dzieci z klasy  I - IV brały udział w spotkaniu z muzykami z Filharmonii Zielonogórskiej, które odbyło się w Przedszkolu im. Miłośników Przyrody w Międzychodzie.

W przedstawieniu pt.” Wiolinka i dinozaury”  zaprezentowały się gitary elektryczne i syntezator.

Dzieci poznały ich budowę oraz brzmienie.

W drodze powrotnej do szkoły skorzystaliśmy z okazji zalegającego śnieżnego puchu i ulepiliśmy pięknego bałwana.

Dziękujemy za zaproszenie.

Świąteczne zawody sportowe

W dniu 16 grudnia 2015r dla uczniów naszego Ośrodka odbyły się świąteczne zawody sportowe. Wśród śmiechu i radosnych okrzyków młodzież aktywnie brała udział w konkursach sportowych.

Pod koniec spotkania naszych Wychowanków odwiedzili pomocnicy Mikołaja w osobach przedstawicieli społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół nr 1 w Międzychodzie. To już drugi rok kiedy nasze dobre ciche Anioły z sąsiedztwa pomagają Gwizdorowi w przygotowaniu smakołyków dla naszych Milusińskich.

Dziękujemy!!!!

Więcej…

Uroczysta Wigilia w Ośrodku

Dzisiaj odbyła się w naszym Ośrodku uroczysta wigilia, na którą przybyli zaproszeni goście- wicestarosta p. J. Schubert, kierownik wydziału oświaty p. D. Nowak, dyrektor PPP p. M.M. Kłosowska, była dyrektor SOSzW p. M. Łoś, przedstawiciel Nadleśnictwa Międzychód- p. J. Otter, przedstawiciel SDŚ- p. K. Chlebowska, dyrektor Ośrodka p. K. Krzyżaniak, i wicedyrektor M. Matusiak, pracownicy i uczniowie szkoły.

Więcej…

Boże Narodzenie 2015

PRZERWA ŚWIĄTECZNA TRWA OD 23 grudnia DO 6 stycznia włącznie.

 

NIECH MAGICZNA MOC WIGILIJNEGO WIECZORU PRZYNIESIE SPOKóJ I RADOść.

NIECH KAżDA CHWILA śWIąT żYJE WłASNYM PIęKNEM,

A NOWY ROK OBDARUJE POMYśLNOśCIą I SZCZęśCIEM.

Uczniowie - bezpiecznie spędzajcie ferie świąteczne !no i tradycyjnie !

Kiermasz GWIAZDKA 2015

Przez cały tydzień w naszej szkole trwa  sprzedaż ozdób świątecznych.  Zapraszamy

Więcej…

Wigilia dla rodziców

Więcej…

Gwiazdor w szpitalu

Uczniowie ze szkoły podstawowej przygotowały śliczne ozdoby świąteczne do szpitala.

Wizyta w Fabryce Bombek Choinkowych

Dnia 2 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek św. Mikołaja znajdującej się w Gnieźnie. Mieli możliwość obserwowania etapów powstawania bombek o różnych kształtach. Wielką atrakcję stanowiły warsztaty podczas których samodzielnie ozdabiali, malowali bombki. Kolejnym etapem wycieczki był Klub Zabaw Fantazja. Zmęczeni i głodni udaliśmy się do McDonalda po czym wróciliśmy do domu.

Więcej…

Dyskoteka andrzejkowa 2015

W dniu 24 listopada dla uczniów szkoły gimnazjalnej i zawodowej odbyła się dyskotek andrzejkowa oraz po raz drugi w historii Ośrodka wybory miss i mistera. Jury oceniające kandydatów do zaszczytnego tytułu brało pod uwagę następujące kryteria: prezencje, sposób zaprezentowania swojego talentu, umiejętność i pomysłowość w udzialaniu odpowiedzi na pytania zadawane przez komisje. Po burzliwych naradach tytuł Miss Szkoły otrzymała Karolina Spaeth, zaś Misterem Szkoły został Sebastian Wojtaszak. Po zakończeniu wyborów rozpoczęła się dla wszystkich obecnych dyskoteka andrzejkowa połączona z konkursami oraz wróżbami.

Więcej…

„Flamaster w Operze”

Miniony tydzień przyniósł uczniom Ośrodka wiele kulturalnych wrażeń: spotkanie z książką, Mikołajkowy koncert Majki Jeżowskiej a na zakończenie…
4 grudnia, w piątkowe popołudnie dziewczynki z grupy tanecznej „Flamaster” wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej nr 1, uczestniczyły w wycieczce do Teatru Wielkiego w Poznaniu. W odświętnych strojach, wyśmienitych nastrojach, w ogromnej sali poznańskiej Opery oglądałyśmy przedstawienie baletowe pt. „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, czyli opowieść wigilijną w czterech obrazach.

Więcej…

Spotkanie mikołajkowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

3 grudnia 2015 r. Ten wyjątkowy czas wychowankowie Ośrodka rozpoczęli spotkaniem mikołajkowym przy książce, związanym z programem „Nasza szkoła czyta dzieciom”. W piękną opowieść zabrał słuchaczy wyjątkowy gość - ksiądz proboszcz Tomasz Górny, czytając „Legendę o Mikołaju”. O dobrych uczynkach małego Mikołaja opowiadali także uczniowie, którzy zapoznali się z jego historią. Jego skromność, wrażliwość na potrzeby innych i chęć niesienia pomocy nie tylko ludziom ale i zwierzętom poruszyła wszystkich.

Więcej…

Spotkanie z kulturą Gruzji

„Gruzja sercem widziana” pod takim tytułem odbyło się spotkanie z p. Bartkiem Orłem, który zabrał nas w podróż po Gruzji.  Wspaniałe zdjęcia z tego kraju , bogata historia, mili i otwarci ludzie oraz kuchnia gruzińska  zachęcają do podróży.  Gościliśmy w naszej szkole także dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr1 w Międzychodzie.

Po prezentacji mogliśmy własnoręcznie wykonać gruzińskie pierożki zwane Chinkali (gruz. cხინკალი) – pierogi o charakterystycznym kształcie „sakiewek”, z pogrubieniem na szczycie, którego zwykle się nie jada. Faszeruje się je sosem-rosołem oraz wieprzowym lub wołowym mięsem.  Spotkanie zakończyło się degustacją Chinkali oraz tańcami.

Dziękujemy.

Więcej…

Światowy Dzień Walki z AIDS 2015

W tym roku uczciliśmy 1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS w inny sposób niż zwykle. Młodzież z Gimnazjum i Szkoły Zawodowej nagrała film o tematyce AIDS.

Powiatowy konkurs baśnie, bajki, bajeczki

Dnia 23.11.2015 r. komisja w składzie:  p. Renata Kachel-Pieczonk,  p. Marta Hładka,  p. Justyna Brzezińska  zmierzyła się z trudnym zadaniem wyłonienia zwycięskich prac w powiatowym konkursie plastycznym biblioteki  i świetlicy SP2 w Międzychodzie pt. „Bajki, baśnie i bajeczki”.
W konkursie wzięło udział 140 prac uczniów, w tym 121 prac uczniów klas I-III i 19 prac uczniów  klas IV-VI . Do konkursu przystąpiły szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzychodzie – 5 prac, Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzychodzie – 45 prac, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzychodzie – 5 prac, Zespół Szkół w Kamionnie – 20 prac, Zespół Szkół w Kwilczu – 3 prace  i Szkoła Podstawowa w Sierakowie – 59 prac.
Wśród zwycięzców są też uczniowie z naszej szkoły:
Klasy IV-VI
1 miejsce – Maciej Napierała kl. VI "Jaś i Małgosia"
2 miejsce – Max Kuster kl. V „Brzydkie kaczątko”
3 miejsce – Zuzanna Pucek kl. VI „Królewna na ziarnku grochu”
W konkursie brali również udział:
Ahmed Subhani – klasa VI „ Czerwony Kapturek
Adam Szymczak klasa VI – Ołowiany Żolnierzyk
Adrian Kintop – klasaVI – Złota Rybka
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy.SKO - wycieczka do banku

17 listopada odbyła się wycieczka do banku. Zarówno uczniowie  szkoły podstawowej jak i gimnazjum mogli posłuchać historii o SKO. Dowiedzieli się również, że oszczędzanie nie jest wcale takie łatwe. Największym zaskoczeniem i ogromną niespodzianką było spotkanie z Żyrafką Lokatką, która cierpliwie pozowała do zdjęć i częstowała uczniów słodkościami. Wszyscy uczniowie otrzymali gadżety promujące SKO, za które bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

opiekunki SKO

Więcej…

Strona 10 z 29

You are here