Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 642595

Dzisiaj jest: Niedziela
20 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela,
Sieciech, Szwieciech, Świeciech,
Sobiesław

Do końca roku zostało 134 dni.
Zodiak: Lew

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Gwardii Ludowej 6b

64-400 Międzychód

Wystawa Czarne – Białe

10 października skorzystaliśmy z zaproszenia do muzeum na wernisaż prac pana Wojciecha Cyruliczka, która była dla nas inspiracją do działań plastycznych na zajęciach. Wystawa pana Wojciecha bardzo nam się podobała. Poznaliśmy osobiście samego artystę. Panu Arturowi Paczesnemu , dyrektorowi muzeum dziękujemy za zaproszenie na wystawę

Więcej…

III TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ SPECJALNYCH

7 października 2015 na Orliku przy ul. Langowicza odbył się turniej piłki nożnej szkół specjalnych. Organizatorem Turnieju był nauczyciel wych. fizycznego Marcin Pawłowski, a pomagał mu Rafał Helijasz, który był trenerem drużyny z Międzychodu. Celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej, oraz zacieśnianie więzów sportowych między szkołami specjalnymi. Turniej wygrała szkoła z Gniezna, drugie miejsce zajął zespół z Świebodzina, trzecie z Wrześni a gospodarze bardzo gościnni zarezerwowali sobie 4 lokatę. Najlepszym bramkarzem został gracz z Wrześni-Tomasz Kubczak, najlepszym strzelcem- Damian Szelągowski z Świebodzina, a w kategorii fair-play puchar przypadł drużynie z Gniezna.

Więcej…

Wrzos- 07.10.2015r.

W niezbyt piękne, wietrzne, jesienne popołudnie udaliśmy się na poszukiwania wrzosu, leśnej rośliny, która właśnie kwitnie. Niestety nie udało nam się  znaleźć wrzosu, ale za to znaleźliśmy piękne kwiaty, dynie i inne dary jesieni. Przy okazji kolejny raz sprzątaliśmy świat- ludzie strasznie śmiecą. Obserwowaliśmy też ptaki- łabędzie i czaple siwe oraz bardzo rzadkie czaple białe. Daria z kolegami mogła zaobserwować przekrój przez glebę, o którym rozmawialiśmy na lekcjach, a Sebastian znalazł oznakowanie szlaków turystycznych, które poznał na lekcji.

Spotkanie z policjantem

Rozpoczęliśmy miesiąc październik spotkaniem z policjantami. Przekazali nam ważne wskazówki związane z poruszaniem się po ulicy w drodze do szkoły. Wielu z nas jeździ na rowerze. Cenne były informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się tym środkiem transportu. Podsumowaniem spotkania było wyjście na przejścia dla pieszych ulicami miasta w asyście policjantów.

Mecz LECHA z GÓRNIKIEM

26 września,w sobotę mieliśmy okazję zobaczyć mecz LECHA POZNAŃ z GÓRNIKIEM ZABRZE. Mecz zakończył się remisem 1:1, ale emocje jakie jemu towarzyszyły były ogromne. Nie zabrakło okrzyków, śpiewów, a nawet chwilami porywały nas tańce z szalikami.

Dziękujemy SP2, że mogliśmy się z wami zabrać.

SPORTOWY WTOREK

22 września rozpoczęliśmy akcję SPORTOWY WTOREK. O godz.17 na plaży spotkała się grupa 13 ochotników,którzy chcieli aktywnie spędzić popołudnie. Udało się!!!Trasa wokół jeziora została pokonana, a przez niektórych nawet kilka razy. Pomimo tego starczyło nam jeszcze sił by poćwiczyć na siłowni. BRAWO! Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy w każdy wtorek o godz.17 na plażę koło Neptuna,by wspólnie spędzić bardzo sympatycznie a do tego niezwykle pożytecznie czas wolny.

opiekunki SU{gallery}15_16/09_22{gallery}

Wycieczka - JUSTYNKA

23.09.2015r. pierwszego dnia jesieni- kiedy dzień i noc trwają tak samo długo, kiedy Słońce wschodzi dokładnie na wschodzie i zachodzi dokładnie na zachodzie, grupa śmiałków z opiekunami wyruszyła w odwiedziny do „Justynki”. Po ponad półtora godzinnej wędrówce przez piękną i jeszcze zieloną Puszczę Notecką dotarliśmy do celu wyprawy- „Justynki”.

Więcej…

Kółko plastyczne

Cele główne
•    Rozwijanie aktywności twórczej uczniów niepełnosprawnych intelektualnie poprzez zajęcia plastyczne
•    Rozwijanie zainteresowań obrazem i różnego rodzaju działaniami plastycznymi
•    Zapoznanie uczniów z  nowymi technikami plastycznymi
•    Organizowanie sytuacji umożliwiających odbieranie i przetwarzanie dzieł plastycznych różnymi zmysłami
•    Wykorzystanie i tworzenie okazji do poznania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie różnorodnych zjawisk przyrodniczych i przyrody podczas zmieniających się pór roku.

Więcej…

Aktywność mierzona kilometrami

Uwaga rodzice, uczniowie nauczyciele - rusza konkurs rusz się z ENDOMONDO!

Celem konkursu jest:
1. Zachęcanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego
2. Utrwalanie zasad higieny i zdrowego trybu życia
3. Pogłębianie znajomości zasad bezpieczeństwa

Podstawowe zasady:
1. Każdy uczestnik posiada konto w aplikacji Endomondo, i należy do grupy klasowej- grupę klasową zakłada wychowawca, grupa przystępuje do rywalizacji- SOSzW
- Jeżeli uczniowie nie posiadają sprzętu umożliwiającego uczestnictwo w programie, możliwe jest aby klasa wychodząc z wychowawcą  lub innym nauczycielem powielała jego kilometry- wychowawca musi zgłosić liczbę kilometrów i uczestników do organizatora
2. Uczestnikami programu mogą być- uczniowie SOSzW w Międzychodzie, rodzice oraz pracownicy
3. Preferowane aktywności to: bieg, chodzenie, jazda na rowerze
4. Rywalizacja odbywać się będzie w ilości pokonanych kilometrów, 1 km = 1 pkt (jazda rowerem - 1 km = 0,5 pkt)
5. Uczniowie ich rodzice oraz pracownicy zaproszeni przez klasę (każda klasa może zaprosić dwóch pracowników)- gromadzą kilometry (punkty) dla swojej klasy- punkty dzielone będą przez liczbę uczestników danej klasy- drużyny
6. Należeć można tylko do jednej drużyny
7. Minimalna długość treningu to 1 km
8 .Podsumowania będzie miało miejsce na koniec semestru pierwszego i drugiego- 31.01.2016r.  i 15.06. 2016r.
9. Klas, która zdobędzie najwięcej punktów otrzymuje 9 punktów do rywalizacji o Super klasę, druga klasa- 8 punktów, trzecia klasa - 7 punktów, czwarta klasa - 6 punktów, piąta klasa - 5 punktów, szósta klasa - 4 punkty, siódma klasa- 3 punkty, ósma klasa- 2 punkty, dziewiąta klasa- 1 punkt

Organizatorzy Tomasz Molik, Joanna Kunze

Wystawa w Muzeum „ Między ustami a brzegiem blejtramu”

Dnia 04 września w czwartkowe popołudnie na zaproszenie Muzeum w Międzychodzie podziwiliśmy  dorobek Mariusza Mączki, malarza z Dobiegniewa,  którego prace przez najbliższe kilka tygodni będzie można podziwiać w muzeum.  Wystawa prac artysty bardzo nas zachwyciła, ponieważ pan Mariusz Mączka maluje  ustami.   Możliwość spotkania w muzeum  była dla nas nie tylko ciekawą lekcją, ale dzięki temu byliśmy  aktywnymi uczestnikami świata sztuki.  Dziękujemy za zaproszenie.

 

Więcej…

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uśmiechnięci, pełni energii i entuzjazmu spotkaliśmy  się na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość poprowadził Pan Dyrektor Krzysztof Krzyżaniak, który  przywitał wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli.  Następnie  udaliśmy  się do klas, gdzie spotkaliśmy się z wychowawcami.   
Tego dnia o godzinie 18.00 uczniowie naszej  szkoły reprezentowali  nas podczas  uroczystych obchodów 76 rocznicy wybuchu II wojny Światowej.  W kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi na Lipowcu odbyła się Msza Św., po której przemarszem udano się pod Pomnik Poległych i Pomordowanych w latach 1939 - 1956.
Wszystkim na początek nowego roku szkolnego  życzymy owocnej pracy oraz niespożytych sił do realizacji pasji i pogłębiania zainteresowań.

Powodzenia!

Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

Więcej…

Wycieczka do teatru

Dnia 10 czerwca 2015 roku odbyła się wycieczka do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie teatralne pt. ,,Najmniejszy bal świata”. Uczniowie obejrzeli spektakl podejmujący temat odwiecznych konfliktów między dziećmi i rodzicami. Główna bohaterka odbywa podróż inicjacyjną, podczas której uczy się trudnej sztuki panowania nad swoimi emocjami, przede wszystkim zaś szanowania drugiego człowieka, okazywania mu uczuć i empatii.

Więcej…

Laureaci konkursu plastycznego „Chrońmy pszczoły”

15 czerwca na zaproszenie Zespołu Szkół Specjalnych w Poznaniu pojechaliśmy na wernisaż połączony wręczeniem nagród prac konkursowych „Chrońmy pszczoły”.

I miejsce wśród najstarszych uczniów otrzymał  Marcin Rembisz z klasy GA.

Podczas wernisażu zostały wręczone wyróżnienia i nagrody.

Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i upominki. Prezes Wielkopolskiego Związku Pszczelarzy wyróżnił również pracę Zuzi Pucek z klasy V.  Jej rysunek ozdobi siedzibę Wielkopolskiego Związku Pszczelarzy.

Gratulujemy!!!

Więcej…

Wizyta w redakcji gazety "TYDZIEŃ"

Dnia 20 maja szkoła podstawowa wybrała się na wycieczkę do redakcji gazety "Tydzień",aby poznać zawód dziennikarza,redaktora i fotografa. Pan redaktor opowiedział nam o swojej pracy, pokazał: jaka jest droga powstawania każdej strony w gazecie, dowiedzieliśmy się, co to jest dyktafon? Zostaliśmy nagrani, sfotografowani a na koniec nasze zdjęcie zostało umieszczone w gazecie. Każdy z nas dostał taka stronę na pamiątkę, a do tego redakcja przygotowała dla nas balonową niespodziankę, za którą bardzo DZIĘKUJEMY!!!!

Więcej…

XV Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna - Poznań

Dnia 27 maja 2015 r. przedstawiciele gimnazjum w składzie :Agata Kubicka,Kamila Neumann,Bartek Dominiak brali udział w XV Międzyszkolnej Olimpiadzie Matematycznej, która odbyła się w Poznaniu. W tym roku  do Olimpiady przystąpiło  dziewięć drużyn,my zajęliśmy  IV miejsce.Był uśmiech, była zabawa i o to chodziło!!!!....a podium???...może zdobędziemy w przyszłym roku?!?!

Strona 10 z 28

You are here