Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 671636

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Października 2017
Imieniny obchodzą
Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 76 dni.
Zodiak: Waga

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Gwardii Ludowej 6b

64-400 Międzychód

GIMNAZJADA 2015

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasi uczniowie brali udział w szkolnej Gimnazjadzie. W stołówce szkolnej zebrały się klasy gimnazjalne i zawodowe i rywalizowały w konkurencjach historycznych, sportowych, plastycznych, muzycznych związanych ze Świętem Niepodległości.

Więcej…

Lampiony na Święto Niepodległośći

09.11.2015 roku uczniowie SOSzW w Międzychodzie, ich rodzice oraz opiekunowie zebrali się na stanicy nad Wartą, aby uczcić Święto Niepodległości w nietypowy sposób - wypuszczając białe i czerwone lampiony, które utworzą biało - czerwoną flagę. Niestety, mimo zaangażowania dzieci, nie wszystko udało się tak jak powinno. Z powodu niskiej temperatury, a szczególnie wiatru lampiony nie wystartowały jednocześnie i nie wszystkie. Mimo to dzieci były zadowolone, a lampiony, które wzbiły się w powietrze wyglądały rewelacyjnie.

Olimpiada matematyczna 2015

29 pażdziernika w naszej szkole odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna pt."Matematyka na wesoło".

Zagościły u nas drużyny z Lipek Wielkich i Międzyrzecza. W tak kameralnym gronie drużyny zmierzyły się z zadaniami matematycznymi, a dokładnie bawiły się matematyką, która nie jest przecież aż taka zła. Nasza drużyna w składzie: Żaneta Ciepła, Dominika Kociemba, Martyna Gmiąt, oraz Bartek Zachwieja zajęła w tych zmaganiach II miejsce. Gratulujemy!!!!

A drużynom z Lipek i Międzyrzecza oraz ich opiekunkom serdecznie dziękujemy za przybycie!!!

Więcej…

Talenty rodziców naszych uczniów

22 października gościł w szkole  niezwykle utalentowany tata naszej uczennicy Anety, pan Marek Rybak, który zagrał dla nas na mandolinie. Muzyka, którą zaprezentował była przyjemna do słuchania i tańczenia i  bardzo wszystkim się spodobała. Niektórzy poderwali się nawet do tańca. Dziękujemy panu Markowi za te miłe chwile przy muzyce, które były dla naszych dzieci odprężeniem w czasie nauki.

Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej 2015

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzony był w tym roku w nietypowy sposób. Uczniowie przygotowali dla nauczycieli warsztaty z pokazem mody nauczycielskiej.  Podczas spotkania w stołówce szkolnej nie zabrakło śmiechu i muzyki. Atrakcją przedstawienia był występ pana  Marcina, który poprowadził cześć warsztatową, przebrany za panią Mariolkę...

Więcej…

Strofy Pana Tuwima pędzlem malowane

W piątkowy wieczór 16 października o godzinie 18.00 gościliśmy w Sierakowskim Ośrodku Kultury, gdzie odbyło się uroczyste spotkanie laureatów konkursy plastycznego „Strofy Pana Tuwima pędzlem malowane”. Trójka uczniów z naszej szkoły otrzymała specjalne wyróżnienie. Byli  to Szymon Białasik, Aneta Rybak, Adrian Kłoda, którzy otrzymali nagrody w postaci dyplomów, książek  i  modnych akcesoriów komórkowych.  Na konkurs wysłaliśmy 11 prac: Rysia Kachla, Agnieszki i Hani Kamińskiej, Grzesia Wiesnera, Darii Śledzik, Patrycji Kłody, Damiana Czaplińskiego i Wojtka Ćwikałowskiego.

Więcej…

Wystawa Środowiskowego Domu Samopomocy

We wtorek 13 października w Muzeum Regionalnym w Międzychodzie odbył się wernisaż wystawy pt. „A to Polska właśnie" przygotowanej przez domowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzychodzie. Na wernisaż zostali zaproszeni również nasi uczniowie.  Wystawa bardzo nam się podobała. Dziękujemy za zaproszenie

Wystawa Czarne – Białe

10 października skorzystaliśmy z zaproszenia do muzeum na wernisaż prac pana Wojciecha Cyruliczka, która była dla nas inspiracją do działań plastycznych na zajęciach. Wystawa pana Wojciecha bardzo nam się podobała. Poznaliśmy osobiście samego artystę. Panu Arturowi Paczesnemu , dyrektorowi muzeum dziękujemy za zaproszenie na wystawę

Więcej…

III TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ SPECJALNYCH

7 października 2015 na Orliku przy ul. Langowicza odbył się turniej piłki nożnej szkół specjalnych. Organizatorem Turnieju był nauczyciel wych. fizycznego Marcin Pawłowski, a pomagał mu Rafał Helijasz, który był trenerem drużyny z Międzychodu. Celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej, oraz zacieśnianie więzów sportowych między szkołami specjalnymi. Turniej wygrała szkoła z Gniezna, drugie miejsce zajął zespół z Świebodzina, trzecie z Wrześni a gospodarze bardzo gościnni zarezerwowali sobie 4 lokatę. Najlepszym bramkarzem został gracz z Wrześni-Tomasz Kubczak, najlepszym strzelcem- Damian Szelągowski z Świebodzina, a w kategorii fair-play puchar przypadł drużynie z Gniezna.

Więcej…

Wrzos- 07.10.2015r.

W niezbyt piękne, wietrzne, jesienne popołudnie udaliśmy się na poszukiwania wrzosu, leśnej rośliny, która właśnie kwitnie. Niestety nie udało nam się  znaleźć wrzosu, ale za to znaleźliśmy piękne kwiaty, dynie i inne dary jesieni. Przy okazji kolejny raz sprzątaliśmy świat- ludzie strasznie śmiecą. Obserwowaliśmy też ptaki- łabędzie i czaple siwe oraz bardzo rzadkie czaple białe. Daria z kolegami mogła zaobserwować przekrój przez glebę, o którym rozmawialiśmy na lekcjach, a Sebastian znalazł oznakowanie szlaków turystycznych, które poznał na lekcji.

Spotkanie z policjantem

Rozpoczęliśmy miesiąc październik spotkaniem z policjantami. Przekazali nam ważne wskazówki związane z poruszaniem się po ulicy w drodze do szkoły. Wielu z nas jeździ na rowerze. Cenne były informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się tym środkiem transportu. Podsumowaniem spotkania było wyjście na przejścia dla pieszych ulicami miasta w asyście policjantów.

Mecz LECHA z GÓRNIKIEM

26 września,w sobotę mieliśmy okazję zobaczyć mecz LECHA POZNAŃ z GÓRNIKIEM ZABRZE. Mecz zakończył się remisem 1:1, ale emocje jakie jemu towarzyszyły były ogromne. Nie zabrakło okrzyków, śpiewów, a nawet chwilami porywały nas tańce z szalikami.

Dziękujemy SP2, że mogliśmy się z wami zabrać.

SPORTOWY WTOREK

22 września rozpoczęliśmy akcję SPORTOWY WTOREK. O godz.17 na plaży spotkała się grupa 13 ochotników,którzy chcieli aktywnie spędzić popołudnie. Udało się!!!Trasa wokół jeziora została pokonana, a przez niektórych nawet kilka razy. Pomimo tego starczyło nam jeszcze sił by poćwiczyć na siłowni. BRAWO! Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy w każdy wtorek o godz.17 na plażę koło Neptuna,by wspólnie spędzić bardzo sympatycznie a do tego niezwykle pożytecznie czas wolny.

opiekunki SU{gallery}15_16/09_22{gallery}

Wycieczka - JUSTYNKA

23.09.2015r. pierwszego dnia jesieni- kiedy dzień i noc trwają tak samo długo, kiedy Słońce wschodzi dokładnie na wschodzie i zachodzi dokładnie na zachodzie, grupa śmiałków z opiekunami wyruszyła w odwiedziny do „Justynki”. Po ponad półtora godzinnej wędrówce przez piękną i jeszcze zieloną Puszczę Notecką dotarliśmy do celu wyprawy- „Justynki”.

Więcej…

Kółko plastyczne

Cele główne
•    Rozwijanie aktywności twórczej uczniów niepełnosprawnych intelektualnie poprzez zajęcia plastyczne
•    Rozwijanie zainteresowań obrazem i różnego rodzaju działaniami plastycznymi
•    Zapoznanie uczniów z  nowymi technikami plastycznymi
•    Organizowanie sytuacji umożliwiających odbieranie i przetwarzanie dzieł plastycznych różnymi zmysłami
•    Wykorzystanie i tworzenie okazji do poznania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie różnorodnych zjawisk przyrodniczych i przyrody podczas zmieniających się pór roku.

Więcej…

Aktywność mierzona kilometrami

Uwaga rodzice, uczniowie nauczyciele - rusza konkurs rusz się z ENDOMONDO!

Celem konkursu jest:
1. Zachęcanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego
2. Utrwalanie zasad higieny i zdrowego trybu życia
3. Pogłębianie znajomości zasad bezpieczeństwa

Podstawowe zasady:
1. Każdy uczestnik posiada konto w aplikacji Endomondo, i należy do grupy klasowej- grupę klasową zakłada wychowawca, grupa przystępuje do rywalizacji- SOSzW
- Jeżeli uczniowie nie posiadają sprzętu umożliwiającego uczestnictwo w programie, możliwe jest aby klasa wychodząc z wychowawcą  lub innym nauczycielem powielała jego kilometry- wychowawca musi zgłosić liczbę kilometrów i uczestników do organizatora
2. Uczestnikami programu mogą być- uczniowie SOSzW w Międzychodzie, rodzice oraz pracownicy
3. Preferowane aktywności to: bieg, chodzenie, jazda na rowerze
4. Rywalizacja odbywać się będzie w ilości pokonanych kilometrów, 1 km = 1 pkt (jazda rowerem - 1 km = 0,5 pkt)
5. Uczniowie ich rodzice oraz pracownicy zaproszeni przez klasę (każda klasa może zaprosić dwóch pracowników)- gromadzą kilometry (punkty) dla swojej klasy- punkty dzielone będą przez liczbę uczestników danej klasy- drużyny
6. Należeć można tylko do jednej drużyny
7. Minimalna długość treningu to 1 km
8 .Podsumowania będzie miało miejsce na koniec semestru pierwszego i drugiego- 31.01.2016r.  i 15.06. 2016r.
9. Klas, która zdobędzie najwięcej punktów otrzymuje 9 punktów do rywalizacji o Super klasę, druga klasa- 8 punktów, trzecia klasa - 7 punktów, czwarta klasa - 6 punktów, piąta klasa - 5 punktów, szósta klasa - 4 punkty, siódma klasa- 3 punkty, ósma klasa- 2 punkty, dziewiąta klasa- 1 punkt

Organizatorzy Tomasz Molik, Joanna Kunze

Strona 10 z 28

You are here