Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 939292

Dzisiaj jest: Środa
23 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon

Do końca roku zostało 223 dni.
Zodiak: Bliźnięta

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Spotkania Grup Kolędniczych

11 stycznia nasi uczniowie uczestniczyli w XIX Wojewódzkim Spotkaniu Grup Kolędniczych w Wolsztynie. W tym roku 12 grup przybyło do tamtejszego dom kultury: ze Stęszewa, Zbąszynia, Nowej Soli, Lubska, Poznania, Brzezia, Górzna, Grońska i Wolsztyna.

Więcej…

Wycieczka integracyjna

Jak co roku, na początku grudnia (7XII)  odbyła się INTEGRACYJNA WYCIECZKA : DZIECI MŁODSZYCH, STARSZYCH, RODZICÓW  I  NAUCZYCIELI. We wspólnym wyjeździe uczestniczyło 58 osób. Tym razem byliśmy w Teatrze  Muzycznym w Poznaniu na  SPEKTAKLU „Madagaskar -MUZIKALOWA PRZYGODA”. To roztańczony musical dla dzieci i rodzin. Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku – wielkiego hitu wytwórni Dream Works, który doczekał się już dwóch kontynuacji...

Więcej…

Wigilia Ośrodka 2017

Jasełka 2017

Rekolekcyjne sportowe mikołajk i - duch i ciało

Po duchowej uczcie, panie z samorządu zabrały nasze pociechy na tradycyjne już sportowe mikołajki- konkurencji było kilka, emocji wiele, wiele więcej, a satysfakcji jeszcze więcej. Dziękujemy naszym dobrym aniołom z "Ekonomika" za udostępnienie sali i słodkie niespodzianki.

Więcej…

Rekolekcje - rozwój ducha i umysłu.

W czasie rekolekcji chodzimy oczywiście na nauki do kościoła, ale ćwiczymy też nasze główki w czasie Dnia Logicznego Myślenia. Były zadania, zagadki, kolorowanie i słodkości w nagrodę.

Więcej…

Wyjazd na mecz LECHA POZNAŃ

Seba na Lechu prawie na bezdechu,

z kumplami z Łowynia żeśmy pojechali, Lechici 2:1 z Wisłą Płock wygrali.

Zimno trochę było, więc herbatę z cytryną się piło.

Na Cracovię jechać jeszcze chcemy, ale jak to bywa jeszcze nic nie wiemy!!!

SANEPiD - palenie

Uczniowie Ośrodka zostali zaproszeni przez Samorząd Uczniowski do wysłuchania i obejrzenia prezentacji na temat tego co złe w papierosach- prezentacja była długa, ponieważ papierosy szkodzą bardzo. Po zakończeniu prezentacji chętni uczniowie mogli ułożyć hasło zachęcające do walki z nałogiem, które trafia na konkurs do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.

Więcej…

Drzwi otwarte -15.11.2017

Zajęcia otwarte wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Wspólnie z rodzicami, którym bardzo dziękujemy za przybycie, bawiliśmy się przy piosenkach logopedycznych, zabawach sensorycznych. Pobudzaliśmy zmysły. Zapraszamy na następne spotkania rodziców z dziećmi.

Więcej…

Święto Niepodległości 2017

Uroczysty apel z okazji przypadającej jutro 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej pod opieką pani Eli i pana Macieja przygotowali krótki program artystyczny i zachęcili wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Więcej…

Chalin - kosmos - pieszo

Więcej…

Drzewce - jesień

Korzystając z uroków jesieni wybraliśmy się do lasu w okolice wsi Drzewce. Piękna pogoda pozwoliła nam tym razem na długi spacer po lesie w poszukiwaniu grzybów i dobrej przygody. Poznawaliśmy leśną przyrodę i cieszyliśmy się z pięknego słońca. Potem czekały na nas kiełbaski z grilla i ciepła herbata. Były również zabawy na powietrzu z chustą animacyjną i kręgle. To była udana wyprawa a dzieci zadowolone i nieco zmęczone.

Więcej…

Autorskie spotkanie Pola i jej przyjaciele

Dnia 12 września odbyło się autorskie spotkanie z Małgorzatą Bąbelczyk w Centrum Animiacji Kultury w Międzychodzie Małgosia Bąbelczyk jest autorem  projektu "Pola i jej przyjaciele, finansowanym przez Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie w ramach inicjatyw lokalnych w gminie Międzychód. POLA I JEJ PRZYJACIELE to jej kolejna książka.

Więcej…

DEN 2017 - apel

Spotkanie z policjantem- nauka przechodzenia przez ulicę.

Więcej…

Wycieczka do kopalni "Wanda"

Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły branżowej z opiekunami- panią Asią, panem Krzysiem, naszym dyrektorem, panem Rysiem i Tomkiem, wybrali się do Puszczy Noteckiej na wycieczkę. Zwiedzaliśmy pozostałości po kopalni "Wanda" i podziwialiśmy leśne ostępy, o grzybach nie wspominając.....Pogoda idealna, nastroje super...

Więcej…

Strona 2 z 30

You are here