Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 751662

Dzisiaj jest: Środa
21 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega

Do końca roku zostało 314 dni.
Zodiak: Ryba

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

W klubie sportowym MMA DEVIL

2 czerwca uczniowie gimnazjum brali udział w zajęciach w klubie sportowym MMA DEVIL Fight Club pod hasłem "Zamiast palić papierosa chwyć za sztangę i ćwicz crossa". Trenerzy z klubu opowiedzieli nam o swojej pasji i treningach.

Więcej…

Warsztaty plastyczne"Czarno-białe, duże i małe"

28 kwietnia w naszym ośrodku wspólnie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzychodzie tworzyliśmy prace na temat czarne i białe, duże i małe. Bawiliśmy się kontrastem oraz wzorem, za pomocą których powstały obrazy przedstawiające różne zwierzęta.

Więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu "Wisła królowa polskich rzek"

28 kwietnia j w Cak Międzychód odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym "Wisła królowa polskich rzek", w której uczestniczyli Rysiu Kachel laureat I miejsca i Grzegorz Wiesner zdobywca II miejsca.

Więcej…

FLAMASTER w Teatrze w Poznaniu

W środę 31 maja, dziewczęta z grupy tanecznej Flamaster, wybrały się wraz z uczniami zespołu szkół Jedynka, do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Obejrzałyśmy magiczne przedstawienie baletowe, na motywach baśni Kopciuszek. Przepiękny taniec, delikatne kostiumy, wymowna scenografia i niesamowita taneczna. Przez chwilę byłyśmy w bajce…

Dzień Mamy i Taty

Nad wodą

Dzieci z grup wychowawczych wtorkowe popołudnie spędziły nad wodą, a dokładniej nad rzeką Wartą, w Starym Porcie. Braliśmy udział w projekcie "Woda bez barier" dofinansowanym przez Gminę Międzychód. Dzieci samodzielnie pływały kajakami oraz motorówką z p.Robertem. Na zakończenie piekliśmy kiełbaski na ognisku.

Warsztaty fotograficzne

Dzisiaj uczniowie gimnazjum brali udział w warsztatach, podczas których poznawali archaiczne techniki obrazowania fotograficznego oraz eksperymentowali z materiałami światłoczułymi. Zajęcia prowadził pan Bogusław Biegowski, który jest niezależnym fotografem, obecnie zajmuje się propagowaniem fotografii analogowej rozumianej jako niematerialne dziedzictwo kulturowe.

Więcej…

Teatr - integracyjnie

W dniu 18 maja 2017r. odbyła się wycieczka integracyjna, w której tym razem wzięło udział aż 61 osób- przedszkolaki, uczniowie, rodzice i kadra Ośrodka. Nasze spotkanie z kulturą, tym razem odbyło się w Teatrze Animacji w CK Zamek w Poznaniu. Oglądaliśmy sztukę pt. "Jaś i Małgosia" pióra Jana Brzechwy.

Więcej…

Jump arena - Poznań

We wtorek, 23 maja, uczniowie, którzy występowali w Jasełkach pojechali w nagrodę do Poznania. Do wyboru mieli wizytę w Jump Arenie lub kinie. Bawili się świetnie. W drodze powrotnej oczywiście Mc Donald.

Więcej…

Podróż za jeden uśmiech - wiatrak - Głażewo 2017

Europejski Dzień Logopedy

Dn. 06.03.2017r.  w naszej szkole obchodziliśmy  Europejski Dzień Logopedy.

Z tej okazji  zaprosiłam dzieci do wzięcia udziału w licznych konkursach logopedycznych. Dzieci z klas IV, V, VI wykonały ilustracje do znanych rymowanek polskich poetów pt. „ Rymowanki – rysowanki ”.

Więcej…

„GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA NA WESOŁO”

W ramach projektu „GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA NA WESOŁO” w naszej szkole, odbywają się zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci z zaburzeniami mowy.
Uczniowie w czasie zajęć usprawniają motorykę narządów mowy (języka, warg, policzków, podniebienia miękkiego), wykonują ćwiczenia oddechowe, słuchowe oraz artykulacyjne.

Dzieci słuchają opowiadań logopedycznych i próbują wykonywać poprawnie wszystkie ćwiczenia.

Więcej…

INTEGRACJA 2017 - Łódź

Po raz dziewiąty uczniowie szkół powiatu międzychodzkiego przyjęli zaproszenie uczniów SOSzW w Międzychodzie na konkurs- spotkanie integracyjne.

W tym roku byliśmy w Łodzi...

Więcej…

"Sportowe czytanie"

Dzisiaj odwiedzili nas goście wyjątkowi: pan Mateusz Banaszkiewicz i wicestarosta - pan Jędrzej Schubert. Z zaproszenia skorzystali domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Pan Mateusz przeczytał bajkę ,,Wyścig gokartów”. Razem z panem Schubertem przedstawili zebranym ,,Elementarz sportu”.

My już wiemy, że sport to zdrowie, a ,,# bieganie jest fajne”. Pani Asia – organizator II Biegu Integracyjnego - zaprosiła do wzięcia udziału w tym ważnym dla naszego Ośrodka biegu. Obejrzeliśmy fotorelację z poprzedniej edycji. Wiemy już, że pan wicestarosta pobiegnie z nami. Bardzo się z tego cieszymy. Pan Mateusz objął nasz bieg honorowym patronatem.

Na koniec zespół Flamaster zatańczył dla naszych gości.

Bardzo dziękujemy panu Mateuszowi i panu wicestaroście za poświęcony nam czas.

Więcej…

Apel WIELKANOCNY 2017

11 kwietnia, uczniowie i pracownicy szkoły podziwiali apel w wykonaniu starszych i młodszych dzieci. Po apelu wszyscy mogli wspólnie zjeść śniadanie. Nad całością czuwała pani Ela, Justyna i Ania. Świątecznego zajączka dla każdego dziecka przekazała pani Ewa Michalak. Dzieci odwiedziła Żabka, która przyniosła dzieciom słodycze. Każdy otrzymał również kwiaty ufundowane przez firmę pana B. Królika z Chrzypska Wielkiego, a placki pan Wachowiak.

Więcej…

Warsztaty plastyczne w ŚDS

Dzisiaj gościliśmy w Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzychodzie, gdzie pod kierunkiem pani Renaty Pieczonki wspólnie malowaliśmy. W warsztatach z naszej szkoły uczestniczyli uczniowie z kółka plastycznego: Agnieszka, Hania, Zuzia, Daria, Samuel, Rysiu i Grzegorz. Zobaczyliśmy również pozostałe pracownie ŚDS na terenie placówki. W ramach współpracy na kolejne spotkanie warsztatowe zaprosiliśmy podopiecznych ŚDS do naszego ośrodka. Tematem warsztatów będzie zabawa kolorem pt. Czarno- białe zwierzęta duże i małe. Owocem warsztatów będzie wspólna wystawa prac. Dziękujemy za zaproszenie i poczęstunek.

Więcej…

Strona 3 z 29

You are here