Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 751658

Dzisiaj jest: Środa
21 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega

Do końca roku zostało 314 dni.
Zodiak: Ryba

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

FESTYN RODZINNY - 4 czerwca

w galerii

KONKURS MATEMAtyczny

20 maja odbył się Konkurs Matematyczny, którego celem było wyłonienie Mistrza Tabliczki Mnożenia spośród uczniów naszego Ośrodka. Liczenie punktów trwa...

Podróże naszych wychowanków

Więcej…

Wycieczka do Poznania

W nawiązaniu do konkursu, który odbył się w marcu pt  "Poznań stolicą Wielkopolski" uczniowie Gimnazjum brali udział w wycieczce do Poznania. Celem wycieczki było bezpośrednie zapoznanie się uczniów z najważniejszymi obiektami Poznania.

Więcej…

Konkurs polonistyczny

     Dnia 22.04.09r. w szkole podstawowej odbył się konkurs polonistyczny przygotowany przez panie A. Hołowiak i M. Skrzypczak.

Do konkursu przystąpiło 23 uczniów. Prace uczniów były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

  • dzieci młodsze - I - Jabłoński Jędrzej - klasa II

                                 II -  Błoch Tomasz - klasa III

  • dzieci starsze - I - Prętkowski Jakub - klasa VI

                               II - Spaeth Karolina - klasa IV    i   Tobis Daniel - klasa VI

                               III - Bronikowska Roksana - klasa IV

   Zwycięzcom konkursu i wszystkim uczestnikom należą się gratulacje.

Światowy Dzień Zdrowia

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2009

            W tym roku obchody Światowego Dnia Zdrowia koncentrowały  się na problemie bezpieczeństwa przychodni , szpitali, w sytuacjach kryzysowych i przygotowaniu pracowników ochrony zdrowia do niesienia pomocy podczas katastrof, które coraz częściej dotykają ludzi w różnych zakątkach świata. My natomiast, w dniu 30 kwietnia 2009r., podjęliśmy  próbę  skoncentrowania się na działaniach, które możemy sami podjąć w sytuacjach katastrofy, aby pomóc bądź ułatwić służbom ratowniczym niesienie nam pomocy zdrowotnej .

 fotografie poniżej w "czytaj całość"

Więcej…

Koło EKOLOGICZNE

fotografie w "czytaj całość"
Więcej…

Konkurs wiedzy o Międzychodzie

fotografie w "czytaj całość"
Więcej…

Spotkanie Integracyjne - 2009

Gazeta LUBUSKA - link do strony GL

FOTOGRAFIE

Wyjazd do stadniny koni w Radgoszczy

Uczniowie gimnazjum z przyjemnością i entuzjazmem kontynuowali coroczny wyjazdy  do stadniny koni w  Radgoszczy. Dotychczas odbyły się dwa spotkania. Tym razem zaproszono na wspólny wyjazd rodziców uczniów, aby zobaczyli jak wspaniale  ich dzieci bawią się jeżdżąc konno.

FOTOGRAFIE

Nasi uczniowie mieli okazję...

Więcej…

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W tym roku już 17 raz ruszyła WOŚP. Tym razem graliśmy na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi. Uczniowie naszej szkoły również wsparli akcję dokładając swoimi występami małą cegiełkę do wielkiego dzieła.

 

FOTKI - wkrótce

 

 

 

Więcej…

,, I TY możesz zostać Świętym Mikołajem"

W grudniu i styczniu po raz szósty została przeprowadzona w naszym Ośrodku przedświąteczna akcja zbiórki odzieży dla najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin. Uczniowie klasy gimnazjum 1A i 1/2A na zajęciach techniki przygotowali paczki z odzieżą, które zaopatrzyli w własnoręcznie wykonane karnety z życzeniami. Akcja, jak co roku, cieszyła się ogromnym powodzeniem. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom: p. Danucie Nawrot ( Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Międzychodzie), p. Jolancie Porwich, p. Katarzynie  Wittchen, p. Agnieszce Krzyżańskiej - Stańko, p. Małgorzacie Skrzypczak, p.Annie Fojeckiej, p. Dagmarze Wiśniewskiej, p. Monice Molik, p. Joannie Kunze, p. Jarosławowi Frąckowiak. Do grona ofiarodawców dołączyły również organizatorki akcji:  Alina Kwaśna i Alicja Hołowiak

QUIZ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

QUIZ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

             Dnia 9 stycznia 2009r odbył się quiz matematyczno-przyrodniczy . Udział w nim wzięli uczniowie klas IV, V i VI  szkoły podstawowej. 

Uczniowie podzieleni zostali według klas.

Zadania matematyczne wykonywane  były przez grupę  a do zadań przyrodniczych uczniowie typowali spośród siebie jednego przedstawiciela.

Uczniowie chętnie podejmowali się wykonywania zadań – za które otrzymywali punkty w postaci orzechów.

Po podsumowaniu punktów okazało się , że to młodsza klasa  rozwiązuje zadania sprawniej i w lepszym tempie( w wielu zadaniach liczył się czas ich wykonania).

Przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu zajmowała się    p. M. Duszyńska i p. A. Krzyżańska-Stańko

 

Wolsztyn- styczeń 2009r

 Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum udali się13 stycznia 2009 r.do Wolsztyna na X  WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH.

Nasza grupa wraz z opiekunami p. K.Wittchen, A.Krzyżańską-Stańko, I.Rakowską i M.Konieczną oraz niezastąpionym p. M.Matuszakiem miała okazję obejrzeć przedstawienia jasełkowe w wykonaniu grup z : Wolsztyna, Poznania, Wrześni, Rydzyny, Kościana, Lubska oraz Stęszewa i Lwówka.

Zaprezentowaliśmy jasełka-  "W wigilijny czas"


Więcej…

Zdrowie najważniejsze !

Zgodnie z powyższym twierdzeniem nasi uczniowie realizują założone na ten rok szkolny działania prozdrowotne.

W związku z tym w miesiącu październiku dziewczęta klasy VI, klas gimnazjalnych i zawodowych, zainteresowane mamy uczniów i żeńska część personelu naszej szkoły mogła pogłębić swoją wiedzę na temat...

Więcej…

AIDS

Światowy dzień walki z AIDS  Od końca września do 1 grudnia trwały działania dotyczące profilaktyki HIV i AIDS, o których powiadomieni zostali również rodzice. Były to różnego rodzaju konkursy:

Więcej…

Strona 28 z 29

You are here