Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1040420

Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files.

Narodowe Święto Niepodległości

 

 

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989 r. Jest to dzień wolny od pracy.

DEN w Gimnazjum 2009

Uczniowie Gimnazjum z okazji DEN przygotowali dla swoich nauczycieli miłą niespodziankę w postaci uroczystego apelu, w którym brali udział uczniowie z rożnych klas Gimnazjum: E.Spaeth, A.Mecha, P.Zgrajek, H.Cemborowski, M.Jenek, A.Dominiak, D.Tobis, K.Prętkowski, M.Wieczorek, N.Syga, A.Szudra.

Więcej…

Grzybobranie

7  października uczniowie gimnazjum 1/2 A i 2/3 A byli na wycieczce w lesie. Trasa wycieczki prowadziła nad jeziorem i leśnymi drogami.


Po dotarciu do leśnej przystani nad jeziorem radgoskim głodni jak wilki  wszyscy wspólnie zabrali się do rozpalenia ogniska i smażenia kiełbas.  Po posiłku i gorącej herbacie klasy wyruszyły do lasu w poszukiwaniu grzybów. Jednak nie były one zbyt owocne. W pobliżu kręciło się wielu grzybiarzy i tegoroczne zbiory świeciły pustkami. Z tego co udało się zebrać w szkolnej kuchni dzieci przygotowały farsz do naleśników i zupę grzybową. Mimo, że zbiór grzybów nie był duży, wycieczka była bardzo udana.   Po długiej drodze przebytej piechotą wszystkim dopisywały świetne humory. Pamiętać należy, że ruch na świeżym powietrzu, to zdrowie. 

Spotkanie integracyjne z rodzicami w Drzewcach

 Jak co roku, z okazji rozpoczęcia nauki zorganizowaliśmy spotkanie z rodzicami klas 1i 2A, 3A, 4A i 5/6A oraz klasy rewalidacyjno-wychowawczej. Nie zabrakło uczniów z nauczania indywidualnego, którzy zawsze chętnie uczestniczą w naszych leśnych spotkaniach.

Wykorzystując piękną pogodę udaliśmy się w środę 16.09.2009r. do lasu w okolice wsi Drzewce.

 {gallery}90/drzewce_wrze_09{/gallery}

Więcej…

Pierwszy Września

Dziś 1 IX 2009 roku – 70 rocznica wybuchu II wojny światowej.

1 IX 1939r. III Rzesza niemiecka, popychana przez swojego przywódcę, Adolfa Hitlera, zaatakowała odradzające się  państwo polskie.

17 IX 1939 r. walczących Polaków  zaatakował Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.

W 1939r. zginęło wielu Polaków  i rozpoczął się pięcioletni okres okupacji i walki podziemnej z hitlerowskimi Niemcami .

1 VIII 1940r. wybuchło Powstanie Warszawskie, bohaterski zryw Armii Krajowej, okupiony śmiercią tysięcy żołnierzy, którzy często mieli po kilkanaście lat i wieloma tysiącami mieszkańców Warszawy. W tym roku obchodziliśmy 65 rocznicę tego wydarzenia.

Pamiętajmy, że wiele zawdzięczamy naszym przodkom.

Wycieczka rowerowa do CERiP

CERiP - Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

Rezerwat dębów - WIOSNA

Fotografie w GALERII

Wycieczka do Mniszek

Z wizytą u dawnych Wielkopolan

Życie codzienne mieszkańców dawnej wsi wielkopolskiej mieli możliwość poznać uczniowie klas szkoły podstawowej: 1/2 A, 4 A, 5/6 A, gimnazjum 1 A, 1/2 A, 2/3 A oraz zespołu rewalidacyjno-wychowawczego podczas wycieczki do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali eksponaty przedmiotów i narzędzi używanych w gospodarstwie domowym oraz warsztaty ginących zawodów %u2013 kowalski, bednarski, szewski, garncarski, wikliniarski i pszczelarski. 

Więcej…

Światowy Dzień bez Tytoniu 31 maja 2009

 31 maja obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień bez Tytoniu. W tym roku motywem przewodnim dnia bez papierosa było hasło „Młodość wolna od dymu nikotynowego”. Wszystkie  klasy wspólnie pracowały przy tworzeniu plakatów i haseł antynikotynowych, które zostały rozwieszone na terenie Ośrodka. Uczniowie  oglądali  również pokaz multimedialny dotyczący szkodliwości palenia.


FESTYN RODZINNY - 4 czerwca

w galerii

KONKURS MATEMAtyczny

20 maja odbył się Konkurs Matematyczny, którego celem było wyłonienie Mistrza Tabliczki Mnożenia spośród uczniów naszego Ośrodka. Liczenie punktów trwa...

Podróże naszych wychowanków

Więcej…

Wycieczka do Poznania

W nawiązaniu do konkursu, który odbył się w marcu pt  "Poznań stolicą Wielkopolski" uczniowie Gimnazjum brali udział w wycieczce do Poznania. Celem wycieczki było bezpośrednie zapoznanie się uczniów z najważniejszymi obiektami Poznania.

Więcej…

Konkurs polonistyczny

     Dnia 22.04.09r. w szkole podstawowej odbył się konkurs polonistyczny przygotowany przez panie A. Hołowiak i M. Skrzypczak.

Do konkursu przystąpiło 23 uczniów. Prace uczniów były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

  • dzieci młodsze - I - Jabłoński Jędrzej - klasa II

                                 II -  Błoch Tomasz - klasa III

  • dzieci starsze - I - Prętkowski Jakub - klasa VI

                               II - Spaeth Karolina - klasa IV    i   Tobis Daniel - klasa VI

                               III - Bronikowska Roksana - klasa IV

   Zwycięzcom konkursu i wszystkim uczestnikom należą się gratulacje.

Światowy Dzień Zdrowia

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2009

            W tym roku obchody Światowego Dnia Zdrowia koncentrowały  się na problemie bezpieczeństwa przychodni , szpitali, w sytuacjach kryzysowych i przygotowaniu pracowników ochrony zdrowia do niesienia pomocy podczas katastrof, które coraz częściej dotykają ludzi w różnych zakątkach świata. My natomiast, w dniu 30 kwietnia 2009r., podjęliśmy  próbę  skoncentrowania się na działaniach, które możemy sami podjąć w sytuacjach katastrofy, aby pomóc bądź ułatwić służbom ratowniczym niesienie nam pomocy zdrowotnej .

 fotografie poniżej w "czytaj całość"

Więcej…

Koło EKOLOGICZNE

fotografie w "czytaj całość"
Więcej…

Strona 28 z 30

You are here