Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1120326

Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Do końca roku zostało 15 dni.
Zodiak: Strzelec

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Warsztaty plastyczne w ŚDS

Dzisiaj gościliśmy w Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzychodzie, gdzie pod kierunkiem pani Renaty Pieczonki wspólnie malowaliśmy. W warsztatach z naszej szkoły uczestniczyli uczniowie z kółka plastycznego: Agnieszka, Hania, Zuzia, Daria, Samuel, Rysiu i Grzegorz. Zobaczyliśmy również pozostałe pracownie ŚDS na terenie placówki. W ramach współpracy na kolejne spotkanie warsztatowe zaprosiliśmy podopiecznych ŚDS do naszego ośrodka. Tematem warsztatów będzie zabawa kolorem pt. Czarno- białe zwierzęta duże i małe. Owocem warsztatów będzie wspólna wystawa prac. Dziękujemy za zaproszenie i poczęstunek.

Więcej…

Konkurs plastyczny - Zbąszyń 2017

6 kwietnia Hania , Agnieszka, Grzegorz, Szymon i Damian z klasy GA uczestniczyli w gali wręczenia nagród w konkursie "Pisanki, Kraszanki, Jajka Malowane" w Zbąszyńskim Centrum Kultury. Na konkurs wpłynęło 226 prac. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Spotkanie zgromadziło uczniów i podopiecznych z placówek specjalnych z województwa wielkopolskiego. Było nam miło znaleźć się w tym gronie. Oprócz wręczenia nagród , wykonywaliśmy koszyczki wielkanocne i podziwialiśmy pokazy taneczne. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Zbąszyniu. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a uczniom gratulujemy nagród i twórczego zapału w tworzeniu kolorowych pisanek.

Więcej…

FLAMASTER na Ceremonii Otwarcia Regionalnego Turnieju Bowlingowego

W poniedziałek 3 kwietnia grupa taneczna Flamaster zaprezentowała się podczas Ceremonii Otwarcia Regionalnego Turnieju Bowlingowego Olimpiad Specjalnych, który odbywał się w "Niku Bowling" w Poznaniu. Bardzo dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, czujemy się zaszczyceni. Mamy nadzieję, że naszymi tańcami dodaliśmy zawodnikom moc wiosennej energii.

Wycieczka do Łodzi

31.03.2017r. uczniowie SOSzW w Międzychodzie, Szkoły Podstawowej w Lutomiu, Zespołu Szkół Dwójka, Zespołu Szkół Jedynka z opiekunami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Łodzi.

Podziwialiśmy pozostałości po zakładach przemysłowych łódzkich fabrykantów i sławną ulicę Piotrkowską.

Odwiedziliśmy dwa muzea - Muzeum Bajki Se-Ma-For i Muzeum Fabryki.

Więcej…

Warsztaty ?TOLERANCJA-DYSKRYMINACJA"

W dniu 28 marca 2017 roku młodzież naszego Ośrodka odwiedziły Przedstawicielki Stowarzyszenia ?Zajarani  Życiem?. Celem ich wizyty było przeprowadzenie warsztatów ?TOLERANCJA-DYSKRYMINACJA?.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów przeprowadzonych przez Cudowne Panie J.

SU Gimnazjum i Szkoły Zawodowej

Muzycy i ich instrumenty - TRĄBKA

Dzisiaj, na zaproszenie p.Macieja, odwiedził nas pan Daniel Kotyński - trębacz. Pan Daniel gra w orkiestrze na trąbce. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym instrumencie i mogliśmy posłuchać prawdziwej muzyki. Bawiliśmy się świetnie.

Więcej…

Mecz Lecha Poznań

"JEDYNI TACY Z OŚRODKA FANI W KOLEJORZU BEZGRANICZNIE ZAKOCHANI !!!"

TAK, TAK NA WIOSNĘ ZALICZYLIŚMY Z ŁUKASZEM ORLIKIEM:

TERMALIKĘ NIECIECZA, LECHIĘ GDAŃSK I GÓRNIKA ŁĘCZNĄ......

A TO NIE KONIEC!

Wizyta u Boskich

Było jeszcze ciemno, kiedy dzieci z SOSzW wsiadały do autokaru, aby wyruszyć w podróż do Boskich.Po długiej podróży dotarliśmy i mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca przy serialu "Rodzinka.pl", plan zdjęciowy. Najważniejsze, że mogliśmy spotkać aktorów grających w serialu. Wszyscy byli dla nas bardzo mili. Dziękujemy firmie ABC Czepczyńscy bez pomocy, której wycieczka nie doszłaby do skutku.

Więcej…

Wyjazd do kina

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiety i Dnia Mężczyzny Uczniowie naszego Ośrodka udali się do kina ?Helios? w Gorzowie Wielkopolskim.  Oprócz seansu filmowego niektórzy z nas udali się na udany ?shopping? w Galerii Askana {#emotions_dlg.smile}.

Zachęcamy już dziś do wyjazd w przyszłym roku.

SU Gimnazjum i Szkoły Zawodowej

Lalki ratują życie.

Zakończyliśmy akcję UNICEF-u"Wszystkie Kolory Świata". Projekt "Wszystkie Kolory Świata"jest odpowiedzią na poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieci, że pomaganie może być przyjemne i dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Die deutschsprachigen Länder- wczoraj odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej.

Na początku konkursu należało rozwiązać test wiedzy.

Kolejnym zadaniem były reakcje językowe - uczniowie mogli popisać się znajomością języka niemieckiego.

Było również zadanie, które polegało na utworzeniu nazw krajów niemieckojęzycznych z rozsypanki literowej.

Uczniowie musieli też wypisać jak najwięcej słów niemieckich z wyrazu: Telekommunikationsüberwachungsverordnung.

Wygrała drużyna w składzie: Oliwia Paczyńska, Ahmed Subhani, Adam Szymczak, Adrian Kintop.

Super! Brawo wy!:)

Die deutschsprachigen Länder- wczoraj odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej. Na początku konkursu należało rozwiązać test wiedzy. Kolejnym zadaniem były reakcje językowe- uczniowie mogli popisać się znajomością języka niemieckiego. Było również zadanie, które polegało na utworzeniu nazw krajów niemieckojęzycznych z rozsypanki lierowej. Uczniowie musieli też wypisać jak najwięcej słów niemieckich z wyrazu: 
Telekommunikationsüberwachungsverordnung. Wygrała drużyna w składzie: Oliwia Paczyńska, Ahmed Subhani, Adam Szymczak, Adrian Kintop. Super! Brawo wy!:)ie deutschsprachigen Länder- wczoraj odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej. Na początku konkursu należało rozwiązać test wiedzy. Kolejnym zadaniem były reakcje językowe- uczniowie mogli popisać się znajomością języka niemieckiego. Było również zadanie, które polegało na utworzeniu nazw krajów niemieckojęzycznych z rozsypanki lierowej. Uczniowie musieli też wypisać jak najwięcej słów niemieckich z wyrazu: Telekommunikationsüberwachungsverordnung. Wygrała drużyna w składzie: Oliwia Paczyńska, Ahmed Subhani, Adam Szymczak, Adrian Kintop. Super! Brawo wy!:)

Spotkanie z p.Grażyną Szapołowską

Koniec lutego, szaro, deszczowo, ponuro, wietrznie, tyle jeśli chodzi o pogodę.

U nas świeci Słońce - gwiazda w osobie pani Grażyny Szapołowskiej, która odwiedziła nasz Ośrodek. Podczas spotkania nasz gość przeczytał bajkę - "Calineczka".

Dzieci z zespołu "Flamaster" zaprezentowały swoje układy taneczne, którymi zachwyciły panią Grażynę. Było anielsko. Na koniec wspólne zdjęcia i autografy.

Dziękujemy pani Grażyno!!!

V Noworoczne Spotkanie Teatralno ? Muzyczne

Czwartek-19.01.2017 r.
W programie spotkania znalazły się:
1.    Przedstawienie jasełkowe pt. Czy to bajka czy nie bajka? przygotowane przez  ? ?Wesołą Gromadę? i zespół ?Flamaster?-  z naszą prawie 26 osobową ekipą.
2.    Janusz Konofalski ?zaprezentował  piosenki przygotowane pod kierunkiem p.M.Matuszka
3.    Przedstawienie p.t.: ?Lego?, ??Champion? - Przedszkole nr 1 im. Miłośników Przyrody, pod opieką p. Alicji Melcer.
4.    ?Taneczne interpretacje polskiej muzyki rozrywkowej? ? Zespół Szkół ?Jedynka?, Studio Tańca ?Stif? pod kierunkiem p. I. Firlej.
5.    W przerwie - poczęstunek z kawą i herbatką w formie kanapek, ciasta i owoców.
6.    Prezentacje muzyczne - ?Śpiewajcie i grajcie Mu, Dzieciątku małemu? ? Zespół Szkół ?Dwójka?, chórek ?Światełka?, pod opieką p. K. Dobkiewicza.
7.    Janusz Konofalski i p. M. Matuszak w piosence ?Bądź dobry dla wszystkich?
8.    Na zakończenie spotkania ? pamiątkowe zdjęcie, rozdanie papierowych aniołków i słodkich rożków wypełnionych łakociami oraz podziękowań i dyplomów.

Więcej…

25 WOŚP 2017

15 stycznia 2017r. nasi uczniowie zaprezentowali się podczas finałowego 25 koncertu WOŚP pod kierunkiem pani Dagmara Wiśniewska i pana Macieja Matuszaka. Zespół Flamaster zaprezentował trzy tańce, a Janusz Konofalski zaśpiewał przy akompaniamencie pana Macieja trzy piosenki. SOSZW uczestniczy w WOŚP od wielu lat.

Szkolna Wigilia 2016

19 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyła się tradycyjna wigilia szkolna. Jak co roku zaszczycili nas wspaniali goście: pan starosta Julian Mazurek, wicestarosta Jędrzej Schubert, PCPR w Międzychodzie reprezentowała pani Grażyna Wyrembska i pani Izabela Mieluch, PPP pani Małgorzata Kłosowska, SDŚ pan Wojciech Woś, Victaulic pani Ania Kołodziejska. Jak zawsze obejrzeliśmy cudowne jasełka, podzieliliśmy się opłatkiem, Gwiazdor rozdał prezenty, śpiewaliśmy kolędy.

Kino - Mikołajki

Klasa I, II i III Gimnazjum zorganizowała mikołajkowy wyjazd do kina na film "Fantastyczne zwierzęta...". Było magicznie i świątecznie. Co niektórzy zasiedli nawet na tronie Św Mikołaja.

Strona 5 z 30

You are here