Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 671638

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Października 2017
Imieniny obchodzą
Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 76 dni.
Zodiak: Waga

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Gwardii Ludowej 6b

64-400 Międzychód

Dzień świadomości autyzmu w SOSzW

Więcej…

POZNAJEMY SWÓJ KRAJ UCZĄC SIĘ I BAWIĄC

VIII integracja uczniów szkół powiatu międzychodzkiego z naszą młodzieżą

Kolejne spotkanie za nami. Cóż to były za emocje…… {#emotions_dlg.laughing} ! ...

Więcej…

WYCIECZKA DO SZCZECINA

W dniu 22 marca  uczniowie z naszej szkoły wraz  z gośćmi  z innych szkół naszego powiatu, wybrali się na jednodniową wycieczkę do Szczecina. Zwiedzaliśmy: Bazylikę Archikatedralną, Filharmonię, Podziemną trasę turystyczną-bunkry. Odbyliśmy rejs statkiem po porcie, a z wieży Bazyliki podziwialiśmy panoramę Szczecina...

 

 

Więcej…

Konkurs plastyczny Kraszanki, pisanki jajka malowane Zbąszyń 2016

Adrian, Aneta, Hania, Damian Szymon i Grzesiu z klasy 3A gimnazjum uczestniczyli 17 marca w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie plastycznym "Kraszanki, pisanki, jajka malowane", która odbyła się w Zbąszyniu. Celem konkursu było kultywowanie zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz integracja uczniów z placówek kształcenia specjalnego...

Więcej…

Wystawa z muzeum

Chętni uczniowie brali udział 15 marca w wernisażu wystawy czasowej Antoniego Ruta, znanego poznańskiego artysty fotografika w  muzeum regionalnym w Międzychodzie. Mieliśmy możność zapoznać się nie tylko z wystawą prac fotograficznych, ale oglądaliśmy  krótki seans specjalnie wybranych diaporam, który poprowadził autor.  Wystawa i seans bardzo nas zaciekawiły.

Warsztaty z linorytu

Klasa VI i V brała udział w warsztatach graficznych z linorytu, które odbyły się w siedzibie Koła Plastyków Międzychodzkich. Pokazową lekcję poprowadził międzychodzki artysta pan Jerzy Gackowski. Linoryt- jest techniką, w której wzór wycina się w kawałku linoleum. Na powierzchnię linoleum nanosi się rysunek, a później wycina za pomocą różnego rodzaju dłutek.  Dzieci miały możliwość spróbowania sił tworząc własne wielkanocne grafiki...

Więcej…

Dzień Mężczyzny 2016

Dzisiaj Dzień Faceta. Nasze panie przygotowały niespodziankę : tańce, śpiew i pokaz slajdów o tym "Jak byliście młodsi to byliście słodsi". Na koniec nasi panowie otrzymali prezenty niespodzianki.

Więcej…

Apel z okazji Dnia Kobiet 2016

Dzień Kobiet- p. Paweł, p. Maciej, p. Rysiu z Szymonem, Rysiem, Januszem przygotowali wspaniały apel. Nasze panie i dziewczyny obdarowaliśmy kwiatami i słodkimi pokusami.

Więcej…

Konkurs recytatorski - marzec 2016

04.03.2016 r. w szkole podstawowej odbył się konkurs recytatorski. W tym roku uczniowie recytowali piękne wiersze Juliana Tuwima.

Więcej…

Doradztwo zawodowe

W środę 24 lutego młodzież gimnazjum brała udział w lekcji, którą poprowadziła pani Eliza Zielińska - doradca zawodowy przy Młodzieżowym Centrum Kariery. Uczniowie oglądali film o wyborze zawodów i uczestniczyli w dyskusji na temat pracy. Celem spotkania było nakierowanie uczniów na świadomy wybór dotyczący dalszej edukacji i kształcenia zawodowego oraz wzbudzanie postaw aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Wyniki Endomondo - luty 2016

Wyniki rywalizacji drużynowej SOSzW - klasy gimnazjalne i szkoła zawodowa. Zachęcamy do dołączania do drużyn na aplikacji endomondo. Uczniowie, rodzice, nauczyciele wiosna to dobra okazja do rozpoczęcia treningów.

Warsztaty decoupage

Warsztaty decoupage. Niedługo święta wielkanocne,więc nadszedł czas przygotowywania świątecznych dekoracji. Na zajęciach poznajemy technikę decoupagu i wykonujemy piękne pisanki. Nasze prace zostaną wysłane na konkurs plastyczny pt. "Pisanki, kraszanki, jajka malowane" organizowany przez SOSzW w Zbąszyniu.

Czytamy dzieciom - ŚDS

Za nami kolejne spotkanie w ramach programu „Nasza szkoła czyta dzieciom”. Dzis gościliśmy domowników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzychodzie, którzy zaprezentowali wyreżyserowany przez siebie film pt.„Złota kaczka”. Po krótkiej dyskusji na temat realizacji filmu, młodsi uczniowie wysłuchali wiersza Jana Brzechwy pt. „ Kaczka dziwaczka”, który przeczytała dziś ulubiona pielęgniarka wszystkich dzieci p. Jolanta. W ostatniej części spotkania wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych, w których wykorzystaliśmy elementy metody p. Doroty Dziamskiej- Edukacja przez ruch.  Zadaniem uczestników było rytmiczne kreślenie kolorowych piórek przy dźwiękach muzyki. Efektem końcowym były piękne kaczki oraz wspólny taniec radości.

Więcej…

Polskie ptaki

Dnia 29 lutego 2016r w naszej szkole gościła p.Agnieszka Doberschueltz, która  przybliżyła nam zwyczaje, różnorodność  i wielość ptactwa występującego na terenie Polski. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia rożnych piór a p. Agnieszka opowiadała o ich roli u ptaków. Próbowaliśmy także odgadnąć nazwy ptaków po odgłosach, które wydają. Było to zadanie dość trudne. Otrzymaliśmy plakaty oraz pakiet edukacyjny, szablony do prac manualnych utrwalających zdobyte wiadomości.

Konkurs plastyczny - Najpiękniejsza Pisanka

W dniu 16 lutego 2016r dla wszystkich chętnych Wychowanków Orśodka odbył się konkurs plastyczny „Najpiękniejsza pisanka”. Wśród wszystkich pracujących w pocie czoła uczniów zostały wyróżnione trzy osoby:

I  miejsce – Miłosz Andrzejczak klasa II gimnazjum
II miejsce – Kamil Batura klasa IV
III miejsce – Adrian Kintopp klasa VI

Serdeczne gratulacje dla Zwycięzców! Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w ozdabianie pisanek.

Dzień Logicznego Myślenia - luty 2016

W dniu 15 lutego 2016 r.  dla uczniów Ośrodka odbył się Dzień Logicznego Myślenia. Wychowankowie podzielenie na grupy brali udział w zabawach rozwijających ich myślenie, spostrzeganie,  koordynacje ruchowo-wzrokową a także umiejętność współdziałania w zespole. Najlepsza drużyna zdobyła słodką niespodziankę.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

Więcej…

Strona 7 z 28

You are here