12 grudnia 2013r. zaprezentowaliśmy swoje przedstawienie na spotkaniu bożonarodzeniowym dzieci i rodziców z klas 1/2 A, 2/3/5A, 5/6 A, zespołu rew. wychow., oraz G1/2/3 A, B i C. Tym razem rodzice sprawili nam dużą niespodziankę swoją wzorową frekwencją , z czego najbardziej cieszyły się same dzieci. Mogły wspólnie z nimi przeżywać ten świąteczny czas oraz przygotować kartkę z życzeniami dla dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach.
A oto skład tegorocznego zespołu jasełkowego: Bartosz Kłosiński, Magdalena Spinelli, Sebastian Kuster, Oskar Milert, Dominika Sochacka, Anna Rymas, Karol Pucek, Agnieszka i Hania Kamińska, Karolina Błaszczyk, Adrian Kintop, Krystian Stępień, Karolina Fornalkiewicz, Weronika Kot, Agnieszka Napierała, Janusz Konofalski oraz niezawodni nauczyciele i opiekunowie: Dagmara Wiśniewska, Alicja Hołowiak, Ewelina Baranek, Magdalena Konieczna, Katarzyna Wittchen, Agnieszka Krzyżańska- Stańko oraz pan dyr. Artur Fojecki, Maciej Matuszak i Ryszard Dura.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałość w systematycznych próbach oraz poświęcony czas.
Świąteczne spotkanie z rodzicami
Flamaster na WOŚP
12 stycznia 2014 r. reprezentowaliśmy nasz Ośrodek na 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Hali Widowiskowo - Sportowej w Międzychodzie. Szkolny zespół taneczny "Flamaster" w nowym składzie: Karolina, Weronika, Ania i Karolinka oraz Karol, Kamil, Adrian i Ahmed zatańczyli taniec mikołajkowy oraz składankę współczesnych przebojów tanecznych. Podczas koncertu nie zabrakło również naszego najlepszego solisty Janusza, który swym głosem wzruszył tego dnia niejedno serce. To był nasz pierwszy występ przed tak dużą publicznością, trema była oczywiście, ale zatańczyliśmy najlepiej jak potrafiliśmy. No i nasi Rodzice byli z nami... dlatego tańczyliśmy z tak wielkim sercem, "Na Ratunek" innym...
Rozstrzygniecie konkursu plastycznego na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową
Przez cały grudzień uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej mieli szansę zaprezentować swoje zdolności plastyczne w konkursie na ozdobę świąteczną. Tylko nieliczni uczniowie podjęli się wykonania zadania, a efekty ich pracy zostały nagrodzone. Przyniesione ozdoby były przepiękne. Komisja w składzie pani Marzena Kawka, Agnieszka Adamczak wybrały najładniejsze ozdoby. Nagrodzeni uczniowie to :
I miejsce ? Agnieszka Gorajska klasa III G
I miejsce ? Dawid Rembacz klasa G1/2A
II miejsce ? Adrian Kłoda klasa G1/2A
II miejsce ? Sebastian Ciepły klasa II Gimnazjum
III miejsce ? Aneta Rybak, Grzegorz Wiesner - klasa G1/2/3C
Mikołajki w Olandii
7 grudnia 2013r. odbyło się spotkanie mikołajkowe w Olandii. Na zaproszenie organizatorów, udaliśmy się z grupą najmłodszych uczniów z naszej szkoły.
Na dzieci czekało wiele atrakcji. Z dużym zapałem ozdabiały lukrem pierniki, robiły ozdoby choinkowe, pakowały prezenty, śpiewały kolędy.
Nie zabrakło również konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Najważniejszym punktem spotkania było przybycie Świętego Mikołaja, który rozdawał prezenty.
Dzieci odbierając podarek, musiały zaprezentować swoje talenty. Śpiewały piosenki. kolędy, bądź recytowały wiersze.
Celem spotkania było kultywowanie i tradycji Bożego Narodzenia.
Światowy Dzień Aids
2 grudnia w gimnazjum odbyło się spotkanie edukacyjne związane z obchodami Światowego Dnia AIDS. Uczniowie przygotowali krótką inscenizację przybliżająca problematykę osób zarażonych wirusem HIV. Wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę Tolerancja Stanisława Sojki oraz wysłuchali prezentacji ?Nie daj szansy AIDS?. Rozstrzygnięto dwa konkursy : Na najciekawszy list do osoby zarażonej ? zwycięzcą został Krystian Derfert oraz najładniejszy plakat ? zwyciężyła klasa 1/2/3C oraz GII/III . Młodzież odpowiadała również na pytania w krótkiej ankiecie- najwięcej punktów zdobyła I zawodowa. W spotkanie zaangażowali się Krystian Derfert, Ola Mleczak, Agnieszka Gorajska, Agata Kubicka, Tomek Błoch, Łukasz Orlik, Marek Zgrzebny, Żaneta Ciepła, Ania Kowalska, Karolina Spaeth, Krystian Stępień
Organizatorzy Magda Duszyńska, Tomek Molik, Joanna Kunze
SREBRNA PIECZĘĆ NA REJONIE W GNIEŹNIE?
Tenis stołowy to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych gier w szkołach, na świetlicach i w niektórych domach. Mistrzostwa rejonu poznańskiego w tenisie stołowym, to dodatkowo rywalizacja, adrenalina, przygoda i szansa awansu na szczebel wojewódzki. W tym roku z tej szansy ? po raz kolejny już ? skorzystała Magdalena Kosicka grająca w kat. dziewcząt do lat 16. Poziom techniczny w tej kategorii wiekowej nie jest istotny. Ważna jest walka i wola zwycięstwa. Magda ją ma i w dobrym stylu awansowała na Mistrzostwa Wielkopolski. W kat. chłopców starszych nie było może spektakularnych wyników, ani awansu na Wielkopolskę, ale za to potwierdziliśmy, że wciąż jesteśmy nieźli. Dawid Orlik, Darek Biniaś i debiutujący Adrian Kłoda zagrali poprawnie i na miarę swoich możliwości. Nie wystarczyło to jednak na przeciwników ? byli lepsi. Łukasz Orlik również debiutował w kat. chłopców starszych i nie był to debiut udany. Spokojny jednak jestem o jego wyniki za rok. Chłopiec pracuje solidnie a wyniki przyjdą. Największą niespodzianką z całą pewnością była postawa Sebastiana Wojtaszaka. Tenis stołowy jaki można było obejrzeć w jego wykonaniu w tym roku, to przebojowy, ofensywny i miły dla oka styl. Sebastian odpadł jako ostatni ? był w ósemce turnieju ? ale na pewno w przyszłym sezonie będziemy mieć z niego pożytek. Brawo Seba!!! Co się wydarzy na Mistrzostwach Wielkopolski tego nie wiemy. Dawno nas nie było na Mistrzostwach Polski! Magdaleno czy zrobisz niespodziankę?
Andrzejki 2013
27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Była to przyjemna chwila wytchnienia dla uczniów od obowiązków szkolnych. Nauczyciele i samorząd uczniowski przygotował wiele atrakcji dla swoich kolegów i koleżanek. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne, ekspresję i inwencję twórczą w nowoczesnych formach tańca : taniec z miotłą, taniec z przechodzeniem pod sznurkiem, taniec figury - uczniowie naśladowali dyscypliny sportowe. Polską tradycją i zwyczajem tego dnia są wróżby. Uczniowie bawiąc się żartobliwymi wróżbami, rzucali kości do magicznego kręgu i konsumowali ciasteczka z wróżbą. Zabawa wzbudziła wiele pozytywnych emocji i uśmiech na twarzy uczniów.
Opiekunowie Samorządu
Warsztaty taneczno-teatralne
W piątek, 15 listopada w ramach festiwalu kulturalno-edukacyjnego ?Inny festiwal? organizowanego przez Fundację Barak Kultury z Poznania odbyły się w naszym Ośrodku warsztaty taneczno-teatralne dla młodzieży prowadzone przez dwie panie - Ewę Dziedzic-Szeszułę ? terapeutę tańcem, pedagoga, psychologa klinicznego, tyflopsychologa, specjalistę w zakresie rehabilitacji osób niewidomych, instruktora orientacji przestrzennej oraz tańca niewidomych, propagatorkę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz panią Małgorzatę Walas-Antoniello - aktorkę, reżysera, plastyczkę, która od wielu lat prowadzi zajęcia arteterapii w Centrum Profilaktyki Społecznej SEDNO oraz grupy pracy z ciałem dla osób niewidomych, konsultuje też programy arteterapii wykorzystywane m.in. w arteterapii uzależnień.
Celem warsztatów było ćwiczenie wyobraźni, ekspresji ciała, głosu i wyrażania emocji. Były swoistą próbą pokonania własnych ograniczeń, lęków i stereotypów, pozwoliły na otwarcie się uczestników, nabranie większego zaufania do siebie i innych. Młodzież przez trzy godziny chętnie i aktywnie wykonywała zadania proponowane przez prowadzące. Wraz z kolejnymi ćwiczeniami pojawiała się większa odwaga, pewność siebie i zadowolenie, nawet wtedy, gdy nie udawało się prawidłowo wykonać niektórych zadań, ale jak podkreślały instruktorki ? nikt nie jest doskonały, ważne, by przezwyciężać słabości, nie bać się oceny oraz krytyki otoczenia.
Światowy Dzień Tolerancji
W czwartek, 14 listopada klasy gimnazjalne, zawodowe i przysposabiające do pracy spotkały się w stołówce szkolnej, aby utrwalić znaczenie słowa ?tolerancja?. Spotkanie to odbyło się w ramach Światowego Dnia Tolerancji, obchodzonego 16 listopada, na całym świecie. Uczniowie zostali podzieleni na sześć różnych grup, w których rozwiązywali zadania tematyczne. Ich praca polegała na: wyjaśnieniu znaczenia słów związanych z tolerancją, wyszczególnieniu cech jakie powinna posiadać osoba tolerancyjna, rozwiązaniu krzyżówki, pokolorowaniu hasła, zaprojektowaniu znaczka pocztowego oraz wyklejeniu puzzli. Efekty ich pracy zostały zaprezentowane i umieszczone na tablicy w stołówce. Wspólny wniosek uczniów był taki, że osoba tolerancyjna, to przede wszystkim człowiek DOBRY. W drugiej części spotkania uczniowie bawili się w kalambury, których hasła prezentowali nauczyciele. Prezentem był słodki poczęstunek. Niestety nie wszystkie zespoły zdobyły nagrody. Najlepszym podsumowaniem zrozumienia znaczenia słowa ? tolerancyjny? był fakt, że zespoły, które zebrały większość słodyczy postanowiły się nimi podzielić z przegranymi.
Pasowanie na PRZEDSZKOLAKA
Zakończył się okres adaptacji najmłodszych pociech do warunków przedszkolnych i nadszedł czas, by oficjalnie przyjąć je do grona przedszkolaków. Dzieci obiecały: zgodnie się bawić w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci dostały dyplomy przedszkolaka, wraz z własnoręcznym podpisem: odbitą dłonią.
Gimnazjada z okazji 11 listopada
13 listopada uczniowie gimnazjum, szkoły zawodowej oraz klasy przysposabiającej do zawodu wzięli udział w kolejnej edycji gimnazjady. Jest to szkolny konkurs poświęcony obchodom Narodowego Święta Niepodległości. Zespoły klasowe rywalizowały w jedenastu konkurencjach:
? Ojczyzna polszczyzna ? literowanie wyrazów
? Konkurs muzyczny ? znajomość hymnu
? Konkurs muzyczny ? znajomość pieśni legionowych
? Historia Polski na podstawie filmu - - karta pracy
? Orientacja na mapie ? znajomość województw
? Orientacja na mapie ? zaznaczenie miast na mapie konturowej
? Rozpoznawanie znanych Polaków
? Redagowanie sms-a ? zaproszenie
? Układanie puzzli ? zabytki Polski
? Rozpoznawanie znanych miejsc w Polsce ? slajdy
? Konkurs plastyczny ? malowanie farbami zabytki Polski
Jury w składzie: p. K. Dura, p. M. Duszyńska, p. R. Helijasz oraz p. dyr. K.Krzyżaniak oceniali pracę uczniów i przyznawali punkty za poszczególne konkurencje. Gimnazjada była doskonałą zabawą oraz dobrą lekcją historii.
I miejsce zdobyła klasa I zawodowa ( 47 punktów)
II miejsce klasy G1/2/3A i G1/2/3B ( 46 punktów)
III miejsce klasa II/III Gimnazjum (44,5punktów)
Zwycięzcy otrzymali puchar przechodni oraz ciasto. Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu gimnazjady: p. M. Molik, p. M. Matuszakowi, p. J. Tomala, p. M. Kawka, p. J. Gieremek.
Organizatorzy J. Kunze, I. Sekuterska, W. Filipiak
Integracja przez zabawę - październik 2013
W tym roku szkolnym trochę wcześniej niż zwykle postanowiliśmy się spotkać z koleżankami i kolegami ze szkół naszego powiatu organizując szóste już spotkanie integracyjne z cyklu -Poznaj Swój Kraj. Spotkanie to poprzedziliśmy wycieczką do Warszawy, bo właśnie stolicy dotyczyły tegoroczne zmagania umysłowe.
Wycieczka odbyła się w dniach 18/19 października- wzięło w niej udział łącznie 45 osób: uczniowie naszej szkoły, uczniowie z niektórych szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego powiatu, rodzice i nauczyciele. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernika, gdzie przeprowadzaliśmy różne dostępne doświadczenia, zwiedzaliśmy ciekawe miejsca Warszawy obserwując zabytki, pomniki, budowle. Odwiedziliśmy też Muzeum Powstania Warszawskiego, budzące wiele emocji. Podziwialiśmy panoramę Warszawy z tarasu widokowego PKiN. Wszyscy dobrze się bawili, ponieważ atmosfera była znakomita.
Trzy dni po wycieczce odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas szóstych i pierwszych klas gimnazjalnych ze szkół powiatu międzychodzkiego z naszymi uczniami. INTEGRACJA I NAUKA PRZEZ ZABAWĘ dotycząca stolicy Polski, zrzeszyła tym razem 11 szkół!
Przed losowo dobranymi 12 zespołami postawiliśmy 12 zadań konkursowych:
Po pierwszej części spotkania odbył się poczęstunek, który w tym roku stanowiły pyszne gofry w biało-czerwonej szacie:)
Komisja, którą, jak co roku stanowili nauczyciele- opiekunowie z poszczególnych szkół, miała pełne ręce roboty zagłębiając się w ocenianie efektów pracy zespołów zadaniowych. Niektórzy z członków komisji włączali się w proponowane im zadania, przysparzając w ten sposób dodatkowych punktów zespołom, w których znajdowali się ich uczniowie.
Zawodnicy trzech najlepszych zespołów otrzymali atrakcyjne nagrody- współpracując do końca nawet w wyborze zestawu nagród.
Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, Łukasz zaśpiewał piosenkę ?Bądź dobry....?,zawodnicy zostali ? tematycznie poczęstowani? mieszanką wedlowską:))).
Wszyscy doskonale się bawili i prosili o zaproszenie na kolejne spotkacie, co OBIECALIŚMY SPEŁNIĆ.
Całej grupie nauczycieli, którzy brali udział w przygotowaniach do naszego spotkania i działali podczas jego trwania ORGANIZATORZY SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.
Nasz szkolny Kubuś Puchatek ma już 5 lat!
17 października wielu zaproszonych gości przybyło świętować z nami piąte już urodziny książkowego misia. Przyjechali nasi przyjaciele ze szkoły nr 101 w Poznaniu, przybyli zaproszeni rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście dzieciaki, bez których nie byłoby przyjęcia urodzinowego. Każda grupa przebrała się w ubrania w kolorze odpowiednim do swojego ula. Na przyjęciu tym było bowiem mnóstwo pszczół, uli i miodu. W końcu to właśnie Kubuś lubi najbardziej. Aktorzy szkolnego koła teatralnego przygotowali przedstawienie pt. "Kubuś zdobywa miód". Weronika wcieliła się w rolę Kubusia, Karolinka była Maleństwem, Adrian przemądrzałym Królikiem, Klaudiusz powolnym Osiołkiem, Maciek brykającym Tygrysem. Niestety zachorował tego dnia Kamil, który sumiennie przygotowywał się do roli Prosiaczka, ale dzielnie zastąpił go odważny Samuel. Największą jednak niespodzianką dla widzów, były głosy postaci, które dubbingowali nauczyciele. Niektórych naprawdę trudno było rozpoznać. Potem zabraliśmy się do konkursów i zabaw. Niektórzy zlizywali miód z talerzyków, inni szukali miodowych kul w zakamarkach sali, a jeszcze inni podrzucali je na chuście animacyjnej. Wszyscy natomiast z radością tańczyli "Woogi - boogi" i inne Kubusiowe pląsy. "Wisienką na torcie" był oczywiście TORT, wielki, ogromny, z pszczołami, przepyszny. To znów zasługa naszych najkochańszych mam, które upiekły biszkopty i stworzyły to niesamowite dzieło. Dziękujemy.
Więcej artykułów…
- "Tydzień czytania dzieciom"
- BIEGI PRZEŁAJOWE W KAMIONNIE PODIUM NASZE!!!
- Grzybobranie
- I międzyszkolny turniej piłki nożnej o puchar dyrektora Krzyżaniaka!
- "Flamaster" tańczy nadal
- "Poniedziałkowe przedpołudnie z Jackiem Rozenkiem"
- Dyplom za zbieranie nakrętek dla Waldka
- Spartakiada rekreacyjno ? sportowa z udziałem uczestników Igrzysk Paraolimpijskich ?Londyn 2012?
- Spotkanie z ratownikiem pod hasłem "Bezpieczne wakacje"
- Wycieczka do teatru
Strona 20 z 33